Chelsea - Birmingham 2:0Chelsea při Di Matteově premiéře postoupila do čtvrtfinále FA Cupu

Londýn

Fotbalisté Chelsea postoupili při premiéře nového trenéra Roberta di Mattea na lavičce do čtvrtfinále FA Cupu. V opakovaném osmifinálovém utkání s Petrem Čechem v brance vyhráli na hřišti Birminghamu 2:0 a jejich příštím soupeřem bude další druholigový celek Leicester.

Útočník Chelsea Juan Mata (vlevo) se raduje z branky.

Chelsea, která v prvním osmifinále zachraňovala remízu 1:1, poslal v 54. minutě do vedení Juan Mata a po hodině hry zaznamenal druhou trefu hostů Raul Meireles. V 70. minutě mohl Mata přidat třetí zásah Chelsea z penalty nařízené za faul na Fernanda Torrese, jeho střelu ale chytil Colin Doyle.

Di Matteo vede Chelsea od neděle, kdy do konce sezony nahradil Andrého Villase-Boase, kterému dělal asistenta. Portugalský kouč byl odvolán kvůli špatným výsledkům - pod jeho vedením Chelsea vyhrála jediný z posledních sedmi zápasů.