Manchester

Pětadvacet minut mu stačilo, aby si fanoušky Manchesteru City zase získal. Zvláště poté, co v obklíčení hned několika beků Chelsea předložil zlobivý Argentinec Carlos Tévez chytrou přihrávku Nasrimu a ten čtyři minuty před koncem středečního šlágru anglické Premier League rozhodl o zasloužené výhře Citizens. „Není ještě ve stoprocentní formě, ale fotbal prostě umí. To, co udělal a jak Nasrimu přihrál, bylo doslova neuvěřitelné,“ rozplýval se po návratu ztraceného syna trenér Roberto Mancini.

Manchester City porazil Chelsea 2:1

Reakce šestačtyřiceti tisíc fanoušků na Etihad Stadium při příchodu Carlose Téveze na trávník byly rozporuplné. Někteří pískali, většina jich však vytáhla dres s nápisem: "Vítej v Manchesteru, dvaatřicítko."

Návrat po šesti měsících mu vyšel

Možná i tohle přivítání argentinskému útočníkovi při návratu do modrobílých barev Citizens pomohlo. Od září, kdy se v zápase Ligy mistrů v Mnichově dostal do ostrého sporu s trenérem, nekopal, dokonce odjel do Argentiny a chtěl si vytrucovat transfer do své rodné země. Neuspěl, to se ví, takže se musel z dobrovolného exilu vrátit, omluvit se a zapojit se s Manchesterem City zase do přípravy.

Ve středečním duelu 29. kola Premier League vzal Mancini vzdorovitého Argentince na milost a pětadvacet minut před koncem, kdy Chelsea stále vedla šťastnou Cahillovou trefou 1:0, ho na hřiště poslal. A Tévez se postaral o zvrat. Po šesti měsících, kdy v sestavě absentoval!

Dvanáct minut po jeho příchodu na hřiště totiž Agüero z penalty nařízené za ruku Essiena vyrovnal, čtyři minuty před koncem naservíroval Tévez skvostnou přihrávku Nasrimu a ten překonal Petra Čecha v bráně Chelsea podruhé. Zaslouženě, neboť ve druhé půli se hrálo jen a jen na bránu hostů, přičemž Nasri podruhé v utkání trefil brankovou konstrukci. Nejprve překvapil Čecha už v 8. minutě ránou do břevna, po změně stran orazítkoval konstrukci zase.

Víc než tři body, rozplýval se Mancini

„Tohle vítězství má pro nás větší hodnotu než jen tři body," rozplýval se po šťastném happy endu kouč Citizens Roberto Mancini, jehož tým se tak dotáhl na vedoucí Manchester United na rozdíl jediného bodu.

„Vítězství nás stálo hodně sil, ale zasloužili jsme si ho, protože už v prvních dvaceti minutách jsme měli tři čtyři šance. V tom je náš současný problém... V některých fázích zápasu hrajeme velice dobře, jako tomu bylo právě proti Chelsea, příležitosti si připravujeme, ale neproměňujeme je. Snad jsme ale střeleckou smůlu právě v tomto zápase zlomili," doufal Mancini, jehož tým vyhrál dvacátý domácí zápas v řadě a vytvořil tak nový rekord Premier League.

Rekordy ho nezajímají, chce titul

„O rekordy se nestarám, chci vyhrát ligu," reagoval Mancini na poznámku pečlivých statistiků a potvrdil, jak moc touží, aby se Manchester City stal právě pod jeho vedením po 44 letech zase mistrem.

Zato provizorní kouč Chelsea Roberto Di Matteo byl z prohry rozladěný, neboť jeho kouzlo přestalo působit. Po čtyřech vyhraných zápasech „Blues" v Manchesteru padli, takže v tabulce zůstávají pátí s pětibodovou ztrátou na čtvrtý Tottenham a šestibodovou na třetí Arsenal.

„Bojovali jsme tvrdě a alespoň bod jsme si zasloužili, takže prohra je pro nás krutá," litoval Di Matteo svůj tým před objektivy Sky Sports. „Penaltou jsme ovšem dali Citizens naději, kterou potřebovali. Byla ale hodně přísná, protože Essien byl velice blízko míči a uhnout prostě nemohl."