V lednu za něj Newcastle vysázel německému Freiburgu přes 10 miliónů liber, už teď se ale zdá, že to rozhodně nebyly peníze vyhozené oknem. Senegalec Papiss Demba Cissé během osmi zápasů v dresu Strak nasázel devět branek, naposledy v pátek dvěma trefami zařídil vítězství na hřišti Swansea. Zejména druhý gól šestadvacetiletého útočníka byl výstavní...

Papiss Cissé střílí svůj druhý gól proti Swansea

Minulou neděli Cissé dvěma góly zařídil výhru Newcastle nad Liverpoolem 2:0, v pátek stejným způsobem pomohl k totožnému vítězství na půdě velšského Swansea. Nejprve otevřel skóre v páté minutě křížnou přízemní střelou z hranice šestnáctky, po sedmdesáti minutách hry pak v obtížné pozice nádherně přeloboval domácího gólmana Vorma a zařídil Strakům už čtvrtou výhru v řadě.

Cissé zaznamenal v dresu Newcastle během osmi utkání už devět gólů a potvrzuje tak svou loňskou střeleckou formu z bundesligového Freiburgu, kde byl s 22 trefami po Gomezovi z Bayernu druhým nejlepším střelcem soutěže.

Newcastle se tak i zásluhou Cissého formy prodrali na páté místo, které zajišťuje účast v Evropské lize. Reálná zůstává i šance na boj o Ligu mistrů, třetí Arsenal a čtvrtý Tottenham mají na Straky náskok pouhých dvou bodů, odehrály ale o zápas méně.