Rubriky:

Anglie

Balotelli si v Manchesteru City už nezahraje, zlobí se kouč Mancini

9. dubna 2012 12:49 - Londýn

Kontroverzní útočník Mario Balotelli si v této sezóně už v dresu Manchesteru City nezahraje a v letním přestupovém termínu z týmu nejspíš odejde. Trenér Roberto Mancini to prohlásil po nedělní porážce 0:1 na hřišti Arsenalu, kde italský fotbalista v závěru po druhé žluté kartě vyloučen.

 

Tim Hales, ČTK/AP

"Svou práci s ním jsem skončil, dnes je konec, ale jako člověka ho mám rád. Není to zlý člověk a je výborný fotbalista, ale v tuto chvíli je mi ho líto, když vidím, jak dál mrhá svým talentem a schopnostmi," citovala Manciniho agentura Reuters.

City po porážce s Arsenalem ztrácí na městského konkurenta United šest kol před koncem Premier League už osm bodů. Draze posílenému týmu z Etihad Stadium se tak rozplývá sen, že po 44 letech znovu získá ligový titul.

"Doufám, že pochopí, že je na špatné cestě. Kvůli své budoucnosti musí změnit chování. V této sezóně už si nezahraje a v létě se ho nejspíš pokusím prodat," uvedl Balotelliho sedmačtyřicetiletý krajan Mancini.

Průšvih za průšvihem

Bývalý hráč Interu Milán jako by problémy přitahoval na hřišti i mimo něj. Během nedávného ohňostroje například sledoval, jak od jedné z petard chytil jeho byt v centru města. V posledním půlroce se popral na tréninku, šlápl na protihráče a dostal pokutu za návštěvu striptýzu. Nejvíce zřejmě proslul tím, že po spoluhráči v tréninkovém centru házel šipky.

Trpělivost s ním nemá už ani Mancini, který se v minulosti svého svěřence často zastával. "Je to skvělý fotbalista, ale já už ho nemůžu nasazovat do sestavy. Pokaždé máme nějaký problém, vždy riskujeme, že bude vyloučen. Dnes to sice bylo v závěru, ale i v té době přece můžeme skórovat," uvedl.

Kouč José Mourinho v době svého působení v Interu označil Balotelliho za nezvládnutelného a Mancini s ním začíná souhlasit. "Když bude takhle pokračovat, budu s tím nejspíš souhlasit. Ale je mu teprve jednadvacet a mladí lidé chybují. Hlavně kvůli němu doufám, že se poučí," řekl Mancini.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..