Chelsea - QPR 6:1VIDEO: Kanonáda Chelsea! Torres dal hattrick, Čechův tým zničil o záchranu bojující QPR

Londýn

Daniel Sturridge dal první gól Chelsea už po 46 vteřinách a jakoby tím předznamenal demolici o záchranu bojujícího Queens Parku. Brankář hostů Kenny lovil míč ze sítě celkem šestkrát a jeho tým odjel ze Stamford Bridge s debaklem 1:6. Hrdinou zápasu 36. kola Premier League byl španělský útočník Fernando Torres, který dal svůj první hattrick v dresu Chelsea, která zdramatizovala boj o čtvrté místo.

Hattrick Fernanda Torrese proti QPR

Petr Čech v brance domácího týmu neměl moc práce, ale jeden excelentní zákrok přesto vytasil. To když ve druhé půli vytáhl na roh tečovanou střelu Mackieho. V závěru zápasu ho však připravil o čisté konto Cissé střelou k tyči, kterou chytat nemohl.

Jinak byli hráči Chelsea jasným pánem na zmáčeném trávníku. A z jejich řady vyčníval hlavně Torres. V 19. minutě zvyšoval už na 3:0 svou první trefou v utkání, když ho do sóla parádně vyslal Sturridge. Španělský útočník udělal kličku gólmanovi a střílel do prázdné branky. Zanedlouho potrestal chybu obrany dorážkou levačkou a ve druhé půli přidal třetí zásah střelou na vzdálenější tyč. A vstoje mu ze své lóže tleskal i majitel klubu Roman Abramovič, který za něj Liverpoolu zaplatil 50 miliónů liber.

Chelsea předvedla exhibici a po výhře 6:1 se přiblížila i účasti v Lize mistrů v příštím ročníku. Ztrácí jen bod na pátý Newcastle, který včera padl se zachraňujícím se Wiganem, i na Tottenham. Ten se dnešním vítězstvím 2:0 nad Blackburnem posunul na klíčovou čtvrtou příčku.

Ve středu hraje Chelsea doma s Newcastlem.

Anglická liga - 36. kolo:
Chelsea - QPR 6:1 (19., 25. a 64. Torres, 1. Sturridge, 13. Terray, 780. Malouda - 84. Cisse).
Tottenham - Blackburn 2:0 (22. Van der Vaart, 75. Walker).