Wigan - Chelsea 0:2Čech vychytal na úvod Premier League nulu, Citizens se na výhru nadřeli

Fotbalisté Chelsea na rozdíl od Liverpoolu a Arsenalu vstup do anglické Premier League zvládli, když na hřišti Wiganu zvítězili 2:0. Hlavním strůjcem výhry byl záložník Eden Hazard, letní posila Blues z Lille. Hazard nejprve připravil gól pro Ivanoviče, po faulu na něj přidal druhou trefu z penalty Lampard. To vše během úvodních sedmi minut. Petr Čech odchytal celý zápas a udržel čisté konto. Tři body si připsal i Manchester City, který otočil zápas se Southamptonem.

Branislav Ivanovič (vlevo) střílí první gól Chelsea v zápase s Wiganem.

Lepší vstup do utkání si Chelsea ani nemohla vysnít, už v sedmé minutě totiž vedla o dvě branky. A v obou trefách měl prsty Edin Hazard, letní posila z francouzského Lille. Jednadvacetiletý belgický záložník, za kterého Blues zaplatili 32 miliónů liber (přes miliardu korun) nejprve ve druhé minutě uspěl v osobním souboji ve středu hřiště, aby poslal do sólového úniku obránce Ivanoviče, který prostřelil Al Habsiho.

O pár minut později pak Hazarda fauloval ve vápně Ramis a z nařízeného pokutového kopu se Lampard nemýlil. Chelsea poté přeci jen polevila a soustředila se na bránění náskoku. Wigan však byl nebezpečný jen minimálně a když už se do dvou nadějných šancí dostal Di Santo, nejprve hlavičkoval těsně nad a podruhé jej vychytal Čech.

Po hodině hry mohl zvýšit už na tříbrankový rozdíl Torres, jeho střelu však až na brankové čáře odkopl do bezpečí Ramis. Hned vzápětí opustil plochu muž zápasu Oscar, který své místo přepustil další posile – Brazilci Oscarovi, kterého londýnský celek vykoupil z brazilského Internacionalu za 25 miliónů liber.

Wigan si s blížícím se závěrem vytvořil tlak, Čech a jeho spoluhráči mu však odolali. I proto, že Gomez pět minut před koncem zamířil nůžkami z malého vápna o pár centimetrů vedle.

Citizens prohrávali, ale nakonec slaví tři body

Obhájci trofeje Manchesteru City se vstup do úvodního zápasu Premier League úplně nevyvedl. Citizens nastoupili v útoku s dvěma argentinskými šutéry Tévezem a Agüerem. A druhý jmenovaný skončil své působení na trávníku už po devíti minutách. Po jednom z neškodně vypadajících faulů musel opustit trávník, kde ho nahradil Džeko.

Po čtvrthodině hry se zdálo, že se City ujmou vedení. Hooiveld fauloval Téveze na hranici pokutového území, ale sudí ukázal na puntík uprostřed velkého vápna. Míč si k penaltě postavil Silva, ale kop se mu vůbec nevydařil a gólman Davis jeho pokus vyrazil.

Smůlu prorazil až Tévez. Pět minut před koncem úvodní části ho na ofsajdové hraně vysunul do šance kolmicí Nasri a Argentinec tváří v tvář Davisovi nezaváhal, když se prosadil ranou k bližší tyči.

Southamptonu se ve druhé půli podařilo domácí diváky šokovat. V 59. minutě se míč odrazil k Lambertovi, který střelou zevnitř pokutového území překonal střelou k tyči Harta. A o devět minut později hosté vedli. Po rychlém brejku se míč dostal k Davisovi, který se nemýlil.

Už v 72. minutě ale bylo srovnáno. Postaral se o to Džeko, k němuž se ve skrumáži odrazil balón a exteplický forvard se trefil do odkryté části brány. Fotbalisté Manchesteru City se po vyrovnávací brance do svého soka zakousli a už o osm minut později slavili vítězný gól. Jeden z obránců odvrátil centrovaný míč přesně na nohu Nasriho, jehož tvrdá rána skončila v síti.

Anglická Premier League – 1. kolo:
Wigan – Chelsea 0:2 (2. Ivanovič, 7. Lampard z pen.)
Manchester City – Southampton 3:2 (40. Tévez, 77. Džeko, 80. Nasri - 59. Lambert, 68. Davis)