Rubriky:

Anglie

Coleovi urážka svazu neprojde. Od Chelsea dostane trest

6. října 2012 20:19 - Londýn

Urážka Fotbalové asociace (FA) obránci Ashley Colovi neprojde jen tak. Od Chelsea dostane za vulgární kritiku svazu na internetu trest . Anglický reprezentant funkcionářům nadával na sociální síti Twitter poté, co zpochybnili jeho výpověď při obhajobě spoluhráč Johna Terryho, který před disciplinární komisí čelil obvinění z rasismu.

 

Eddie Keogh, Reuters

"Ohledně sociálních sítí máme jasná pravidla, takže proběhne disciplinární proces a za tweet bude následovat trest. Dál bych to nerozebíral," citovala agentura Reuters trenéra Chelsea Roberta Di Mattea. Cole sice urážlivý příspěvek později smazal a omluvil se, podle všeho ho ale čeká ještě sankce od FA.

Cole na internetu v pátek reagoval na zveřejněnou zprávu o 63 stránkách, v níž FA zdůvodnila potrestání Terryho, kterého loni v říjnu z rasistických urážek obvinil obránce Queens Parku Anton Ferdinand. Civilní soud sice spoluhráče Petra Čecha zprostil obvinění, FA mu však minulý týden udělila čtyřzápasový trest a pokutu 220.000 liber (zhruba sedm milionů korun). Terry ještě před tím na protest proti vyšetřování ukončil reprezentační kariéru.

Podle FA Cole postupně měnil výpověď tak, aby podpořil verzi, že Terry soupeře neurážel, ale pouze opakoval slova, která řekl sám Ferdinand. Asociace se pozastavila nad tím, jestli si na celou událost dodatečně vzpomněl, nebo výpověď změnil po poradě s vedením klubu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..