Rubriky:

Anglie

Jít na zápas Premier League je stále dražší

19. října 2012 10:06 - Londýn

Jít na fotbalový zápas Premier League je dost drahý špás. Průměrná cena vstupenky je 860 korun. Oproti minulému roku vzrostla o 11,7 procenta, což je pětkrát víc než činila inflace. Přesto je většina zápasů anglické ligy vyprodaná.

 

Phil Noble, Reuters

Průzkum BBC se zaměřil i na další náklady spojené s návštěvou fotbalového stadiónu. V Premier League nabízí fanouškům za vstupné nejvyšší užitnou hodnotu Newcastle, který za 23 liber poskytne ke vstupence ještě program, koláček a šálek čaje zdarma. V ceně do 30 liber nabízí podobný balíček už jen Aston Villa, Fulham a Wigan.

Nejvíc zaplatí fanoušci Arsenalu

Nejvíce si i nadále zaplatí fanoušci Arsenalu. Nejdražší sezónní permanentka stojí 1955 liber (necelých 60 tisíc korun), zajišťuje ovšem vedle vstupného na 19 zápasů Premier League i vstup na sedm zápasů evropských soutěží či FA Cupu. Nejdražší lístek na jednotlivý ligový zápas přijde na 126 liber, zatímco vloni to byla rovná stovka. Nejlevnější místa naopak zlevnila z 35 na 26 liber.

Nejlevnější permanentka na Emirates Stadium vyjde na 985 liber, což je výrazně více než kolik si účtují například Wigan (255 liber) a Manchester City (275). Nejdražší permanentku na Wigan fanoušci pořídí za 310 liber.

Jen pro zajímavost, průměrné vstupné na zápasy Gambrinus ligy činí 140 korun.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..