Arsenal - Q.P.R. 1:0Arsenal splnil povinnost a zdolal poslední QPR, Tévez zajistil výhru Manchesteru City

Londýn

Úkol splnili, pořádně se na něj však nadřeli. Fotbalisté Arsenalu si v 9. kole anglické Premier League připsali povinnou výhru 1:0 nad posledním Queens Park Rangers. Londýnské derby rozhodl v 84. minutě Španěl Mikel Arteta. Hosté, kterým posledních deset minut chyběl vyloučený Mbia, však mohli v nastavení srovnat, ani jednu ze dvou tutovek ale neproměnili. Těsnou výhru si připsal i Manchester City, který díky Argentinci Carlosi Tévezovi porazil celek Swansea 1:0.

Záložník Arsenalu Mikel Arteta střílí jediný gól zápasu s QPR.

Arsenal bez zraněného reprezentačního kapitána Tomáše Rosického se výhry dočkal po dvou soutěžních utkáních. V minulém utkání Premier League nestačil na Norwich a ve středu doma podlehl Schalke. V obou zápasech vyšel střelecky naprázdno.

Svěřencům Arséna Wengera se ani dnes na stadiónu Emirates dlouho nedařilo překonat houževnatého soupeře v čele s jistým brankářem Júliem Césarem. Odpor QPR povolil deset minut před koncem, kdy dostal červenou kartu obránce Stéphane Mbia. Krátce poté Arteta z dorážky rozhodl.

Domácí se v neúplné tabulce posunuli z devátého na čtvrté místo. Těšit je mohl i návrat uzdraveného záložníka Jacka Wilsherea, který po sedmnácti měsících nastoupil k prvnímu soutěžnímu utkání a odehrál 67 minut.

Manchester City zachránil Argentinec Tévez

Manchester City se minimálně do neděle se posunul na druhé místo tabulky s bodovou ztrátou na vedoucí Chelsea, kterou čeká šlágr s druhým manchesterským celkem United. Utkání proti Swansea rozhodl argentinský útočník Carlos Tévez.

Ten po hodině hry vyslal umístěnou ránu k tyči z pětadvaceti metrů a zajistil Manchesteru City šestou výhru v letošní sezóně. "Citizens" podržel brankář Hart, jenž zneškodnil dvě slušné šance Mikua.

Rozhodčí nastavil na konci utkání neobvyklých dvanáct minut nad rámec normální hrací doby kvůli ošetřování hostujícího gólmana Vorma a domácího beka Richardse. Oba zranění fotbalisté museli být ze hřiště odneseni na nosítkách.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo:
Aston Villa - Norwich 1:1 (27. Benteke - 79. Turner)
Arsenal - QPR 1:0 (84. Arteta)
Reading - Fulham 3:3 (26. Leigertwood, 85. McCleary, 90. Robson-Kanu - 61. Ruiz, 77. Baird, 88. Berbatov)
Stoke - Sunderland 0:0
Wigan - West Ham United 2:1 (8. Ramis, 47. McArthur - 90. Tomkins)
Manchester City - Swansea 1:0 (61. Tévez).