Wigan - Manchester United 0:4Rudí ďáblové nadělovali ve Wiganu. Arsenal ztratil body v Southamptonu

Londýn

Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v 21. kole anglické Premier League na hřišti Wiganu jednoznačně 4:0 a v čele tabulky udrželi sedmibodový náskok před Manchesterem City. Jejich městský rival a obhájce mistrovského titulu vyhrál před vlastním publikem 3:0 nad Stoke.

Robin van Persie (třetí zleva) z Manchesteru United slaví se spoluhráči gól do sítě Wiganu.

Wigan se proti favorizovaným svěřencům trenéra Alexe Fergusona držel přes půl hodiny, ale do šaten už potom hosté šli s dvoubrankovým náskokem. O ten se postarali Hernández a Van Persie, o kterém se kouč City Roberto Mancini vyjádřil jako o současném "rozdílovém faktoru" mezi oběma manchesterskými konkurenty.

Po změně stran pak ještě Hernández i Van Persie výhru United svými druhými góly potvrdili. Devětadvacetiletý nizozemský reprezentant je s 16 brankami nejlepším střelcem sezóny, před dalšími kanonýry Premier League má k dobru už tři zásahy.

Citizens deklasovali Stoke

Také Manchester City poprvé skóroval až krátce před přestávkou, kdy obranu Stoke pokořil Zabaleta. Po přestávce se prosadili i bývalý teplický útočník Džeko a Agüero, jenž proměnil pokutový kop. Desetizápasová neporazitelnost Stoke tak vzala za své.

Tottenham zvítězil 3:1 nad předposledním Readingem a posunul se na třetí místo o bod před Chelsea. Ta ale odehrála o dva zápasy méně.

Gunners ztratili

Zaváhal naopak Arsenal. Na půdě o záchranu bojujícím Southamptonu pouze remizoval 1:1. Nováček soutěže vedl od 35. minuty po trefě Uruguayce Gastóna Ramíreze, o šest minut později ale srovnali hosté po vlastním gólu Do Prada. Český záložník Tomáš Rosický byl připraven na lavici náhradníků, na hřišti se ovšem neobjevil.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:
West Bromwich - Fulham 1:2 (49. Lukaku - 39. Berbatov, 58. Kačaniklič)
West Ham United - Norwich 2:1 (3. Noble z pen., 26. O'Brien - 90. Martin)
Swansea - Aston Villa 2:2 (9. Routledge, 90.+4 Graham - 44. Weimann, 84. Benteke z pen.)
Manchester City - Stoke 3:0 (43. Zabaleta, 56. Džeko, 74. Agüero z pen.)
Tottenham - Reading 3:1 (10. Dawson, 51. Adebayor, 79. Dempsey - 4. Pogrebňak)
Wigan - Manchester United 0:4 (35. a 63. Hernández, 43. a 88. Van Persie).
Southampton - Arsenal 1:1 (35. Ramirez - 41. vlastní Guly).