Q.P.R. - Manchester City 0:0Citizens v Premier League ztratili. Na půdě posledního Queen's Parku pouze remizovali

Londýn

Fotbalisté Manchesteru City remizovali v úterním utkání 24. kola Premier League na hřišti posledního celku tabulky Queen's Park Rangers 0:0 a promarnili tak šanci výrazně snížit náskok městského rivala United, který momentálně vede anglickou ligu o čtyři body. "Rudí ďáblové" mají navíc středeční zápas se Southamptonem k dobru.

Javi García z Manchesteru City (vlevo) v souboji s Loicem Remym z týmu Queen's Park Rangers.

Trenér Roberto Mancini už postrádal v sestavě Maria Balotelliho, který odchází do AC Milán. Jeho svěřenci začali náporem a hned v úvodu si vypracovali několik zajímavých možností. V 8. minutě se pěkně uvolnil Agüero, jeho střelu však zblokovala obrana Jezdců na rohový kop.

Po něm byl blízko ke gólu Lescott, z voleje ale pálil nad. V 19. minutě už hosté zvedali ruce nad hlavu. Silva našel nadýchaným centrem Zabaletu, ten ovšem zamířil do břevna. Když o tři minuty později prosvištěla parádní dalekonosná rána z kopačky Javiho Garcíi těsně vedle pravé tyče, mohl přijít pro City trest.

Remy obdržel přesnou přihrávku, v šestnáctce křížně vystřelil, jeho pokus ale v posledním okamžiku zblokoval na roh García. Rangers tento moment hodně povzbudil a těsně před poločasovou přestávkou měl obrovskou šanci Taarabt. Z půlky hřiště se řítil na obránce Clichyho, kterého se ve vápně elegantně zbavil, na brankáře Harta už ovšem nevyzrál. Do kabin tak nakonec mohli odcházet s veselejší náladou hosté. Tévez předložil balón Barrymu, který povedenou ranou k pravé tyči nechal vyniknout Júlia Césara.

Skvělý César nedovolil soupeři skórovat

Po změně stran mohl rozradostnit domácí příznivce Remy, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel. City toužili po tříbodovém zisku, jenže nedokázali najít recept na pozornou obranu v čele s gólmanem Júliem Césarem, jenž zlikvidoval i jedovku Silvy.

V 73. minutě zasahovat ani nemusel, když po přiťuknutí hlavou mířil vysoko nad jeho bránu Agüero. O chvíli později fanoušci Rangers bouřili. Po souboji Lescotta s Remym upadl domácí útočník na zem, hlavní arbitr však neposoudil zákrok hostujícího stopera za nedovolený a nechal pokračovat ve hře.

Poslední velkou příležitost měli Citizens v 83. minutě. Střídající Džeko nádherným pasem z levé strany vyzval ke skórování Silvu, jenže Júlio César reflexivním zásahem zabránil jistému gólu.

Manchester City ukončil v Premier League čtyřzápasovou sérii výher v řadě. Naopak londýnský celek pod vedením kouče Harryho Redknappa bodoval ve čtvrtém duelu za sebou. Nadále však figuruje na poslední příčce tabulky.

Aston Villa podlehla Newcastlu

Nedařilo se znovu Aston Ville, která nestačila doma na Newcastle (1:2). "Magpies" zadělali na tříbodový zisk již v prvním poločase, kdy se trefili Cissé a Cabaye. Ve druhém poločase už stihl jen zkorigovat stav Benteke. Birminghamský tým čeká na ligovou výhru už sedm zápasů.