Rubriky:

Anglie

VIDEO: V Premier League bude od příští sezóny hlídat góly Jestřábí oko

11. dubna 2013 15:25 - Londýn

Anglická Premier League se od příští sezóny stane první prestižní klubovou soutěží, která bude používat technologii na hlídání brankových čar. Na stadiónech týmů z nejvyšší anglické fotbalové soutěže bude nainstalován systém Hawk-Eye (Jestřábí oko), který je už delší době využíván v tenisu a kriketu. Informovala o tom televizní stanice Sky Sport.

Reuters

Videosystém Hawk-Eye využívá kamery rozmístěné okolo hřiště. Jakmile míč přejde sledovanou čáru, vyšle signál rozhodčímu, který bude mít v rozhodování o uznání gólu i nadále poslední slovo. Premiérově by technologie měla být nasazena v tradičním úvodním zápasu sezóny o Superpohár.

V soutěži o zakázku na letošní Pohár FIFA ovšem Hawk-Eye začátkem dubna neuspěl. Zástupci mezinárodní federace dali přednost podobné technologii GoalControl, která se může představit i příští rok na mistrovství světa, pokud se nyní na turnaji v Brazílii osvědčí. Licenci FIFA mají i systémy GoalRef a Cairos, které využívají čip v míči a pracují na principu magnetického pole.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..