Rozpačitá premiéra kouče Moyese. Manchester United odstartoval éru po Fergusonovi porážkou

Praha/Bangkok

Pokaženou premiéru na lavičce Manchesteru United si v sobotu odbyl David Moyes. Nástupce legendárního Alexe Fergusona, který po uplynulé sezóně opustil trenérský post po neuvěřitelných šestadvaceti letech, sehrál se svým týmem první zápas v thajském Bangkoku proti výběru tamních fotbalových hvězd a vystoupení úřadujícího mistra anglické Premier League skončilo překvapivou porážkou 0:1.

Útočník Manchesteru United Danny Welbeck (vlevo) bojuje o míč s Apiwatem Ngaolamhinem z týmu Singha All-Star XI.

Moyes si první zápas na lavičce Rudých ďáblů určitě představoval jinak. Manchester byl v duelu s týmem Singha All-Star XI, v němž se sešli přední hráči thajské ligy, jednoznačným favoritem. Přestože se kouč musel obejít bez Robina Van Persieho či Wayna Rooneyho, který se ve čtvrtek vrátil z Asie poté, co si při tréninku poranil podkolenní šlachu a měl by být zhruba měsíc mimo hru, bylo v základní sestavě stále dost hvězd, na něž se přišlo podívat 65 tisíc nadšených fanoušků.

Jenže domácí výběr hýřil od prvních minut větší aktivitou. Zejména záložník týmu Bangkok Glass Teeratep Winothai pletl obraně United hlavu smělými nápady a Manchester mohl být rád, že první půli přežil bez inkasované branky. V 50. minutě pak Winothai své úsilí proměnil ve vítězný gól, na nějž hostující celek nedokázal ve zbylém čase odpovědět. Nepomohl ani příchod čerstvé posily United Wilfrieda Zahy, za nějž Manchester neváhal utratit dvanáct miliónů liber, jehož nadějný střelecký pokus zastavila tyč.