Rubriky:

Anglie

Čelůstka věří, že si v Sunderlandu vybojuje reprezentační dres

13. srpna 2013 12:20 - Sunderland

Obránce Ondřej Čelůstka věří, že mu angažmá v Sunderlandu pomůže probojovat se do fotbalové reprezentace. Také se těší na spolupráci s temperamentním trenérem Paolem Di Caniem.

 

Radek Malina, Právo

Čtyřiadvacetiletý pravý bek patřil do juniorských národních týmů včetně jednadvacítky. V reprezentačním "áčku" však zatím šanci nedostal, i když ho má trenér Michal Bílek zařazeného v širším kádru hráčů, které sleduje.

"Věřím, že když budu hrát za Sunderland a prosadím se tu, tak se do národního týmu dostanu. To bych si moc přál. Je to pro mě velká šance," řekl Čelůstka v rozhovoru pro oficiální web Sunderlandu.

Angažmá v Anglii bere jako šanci se zviditelnit, rozhodně však prý ne na úkor týmu. "Je to nejlepší liga na světě. Hodně lidí ji sleduje. Chci se ukázat, ale hlavně chci pomoci klubu, aby byl úspěšný," uvedl odchovanec Zlína.

Cílem byla Anglie

Sunderland vyhrál přetahovanou o jeho služby s dalším anglickým týmem Crystalem Palace a tureckým Antalyasporem, za který hraje Milan Baroš. "Antalyaspor mě chtěl, ale mým cílem bylo hrát v Anglii. To se povedlo a teď mám velkou motivaci dokázat, že se tu prosadím," řekl Čelůstka, který do Sunderlandu odešel na hostování po dvou letech strávených v Trabzonsporu.

Lákadlem pro něj byla i přítomnost italského kouče Di Cania, který má podobný projev jako český trenér František Straka. "Je to velký motivátor. Hned jak jsem ho poprvé viděl, působil na mě velmi profesionálně. Navíc je to Ital, což je pro mě dobře, protože z angažmá v Palermu si ještě pamatuji italštinu, tak se můžeme bavit i jinak než anglicky," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..