Norwich - Aston Villa 0:1Kozák prvním gólem v Anglii zařídil výhru Aston Villy, vedoucí Liverpool prohrál

Londýn

Velký den Libora Kozáka v anglické Premier League! Fotbalisté Aston Villy zvítězili v 5. kole na hřiští Norwiche 1:0 a o jedinou branku se postaral právě Kozák, pro něhož to byla první trefa v Aston Ville. Villans si připsali druhou výhru v sezóně. Vedoucí Liverpool prohrál na Anfield Road se Southamptonem 0:1, zato Chelsea po dvou porážkách porazila Fulham 2:0 a minimálně do neděle se dostala do čela tabulky.

Útočník Libor Kozák se poprvé trefil za Aston Villu.

Kozák se v základní sestavě neobjevil, ale na hřiště se dostal poměrně brzy. Ve 28. minutě vyběhl na trávník namísto nejlepšího střelce týmu Bentekeho, jenž v letošním ročníku zaznamenal již čtyři góly.

Stav byl stále ještě bezbrankový, přestože domácí Norwich mohl už od 6. minuty vést. Clark totiž zahrál rukou v pokutovém území a míč si k penaltě postavil Snodgrass, jehož střelu ale dokázal brankář Guzan zlikvidovat.

Pouhé dvě minuty stačily Kozákovi, který do Aston Villy přišel v závěru letního přestupního termínu, aby vstřelil branku. Rodák z Opavy se řítil sám na brankáře Ruddyho, jenž jeho první pokus vyrazil. Balón se ale odrazil k Agbonlahorovi, který nezazmatkoval, přihrál Kozákovi zpět před bránu a napodruhé už Kozák míč do sítě procpal.

Kozák vstřelil ligový gól po téměř roce a půl, v Laziu Řím nastupoval a skóroval zejména v pohárových zápasech.

Evertonu se podařil parádní obrat

Liverpool vstupoval do zápasu se Southamptonem jako lídr soutěže, hráčům Reds naposledy scházel potrestaný Luis Suárez, kterého tentokrát nedokázal zastoupit Daniel Sturridge, který je společně s Giroudem a Bentekem v čele tabulky střelců.

Jediný gól vstřelili hosté v 53. minutě. Na Lalanův centr z rohového kopu naběhl Lovren a ač tísněný možná až za hranicemi pravidel a téměř zády k bráně, dokázal hlavou míč usměrnit do brány. Míči v cestě do sítě nedokázal zabránit ani Gerrard stojící na brankové čáře.

Po dvou prohrách se Chelsea, za kterou i tentokrát nastoupil v základní sestavě brankář Petr Čech, konečně podařilo uspět. Blues nestačili v posledním ligovém utkání na Everton a v Lize mistrů prohráli s Basilejí. V londýnském derby proti Fulhamu ale zvítězili bezpečně 2:0. První gól vstřelil po závaru před bránou Oscar, druhý gól přidal po rohovém kopu Mikel.

Parádní obrat se podařil Evertonu, který po proměněné penaltě Nobleho prohrával na hřišti West Hamu 1:2. Pak ale tým z Liverpoolu dokázal vstřelit dva góly během dvou minut. V 83. minutě se podruhé v zápase prosadil Baines a tři body Evertonu zařídila posila z Chelsea Lukaku.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:
Norwich - Aston Villa 0:1 (30. Kozák)
Liverpool - Southampton 0:1 (53. Lovren)
Newcastle - Hull 2:3 (10. a 44. Rémy - 26. Bredy, 48. Elmohamadí, 76. Aluko)
West Bromwich - Sunderland 3:0 (20. Sessegnon, 76. Ridgewel, 90.+3 Amalfitano)
West Ham United - Everton 2:3 (31. Morrison, 77. Noble z pen. - 62. a 83. Baines, 85. Lukaku)
Chelsea - Fulham 2:0 (52. Oscar, 84. Mikel).