Rubriky:

Anglie

Živě

Bude Januzaj jako Ronaldo? Má velký talent, ale nesmí tolik padat, tvrdí kouč Manchesteru United

25. prosince 2013 14:42 - Manchester

Má obrovský potenciál, už v 18 letech totiž patří k nejlepším hráčům v současném kádru Manchesteru United. A tak není divu, že mnozí fanoušci vidí v Adnanu Januzajovi budoucího Cristiana Ronalda. Má belgický talent na to, aby kráčel ve stopách svého portugalského předchůdce? Podle trenéra Davida Moyese se nejprve musí adaptovat na tvrdý ostrovní styl a přestat tolik padat.

 

Jon Super, ČTK/AP

Podobně jako Januzaj, i Ronaldo se objevil na scéně Old Trafford v osmnácti letech. A Moyes se snaží mladého teenagera vést podobnou cestou, jako to dělal před deseti lety Sir Alex Ferguson s Ronaldem.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Januzaj patří k nejčastěji faulovaným hráčům Rudých ďáblů, sem tam ale zbytečně upadne nebo simuluje. Kvůli podobným prohřeškům byl nedávno dvakrát napomínán žlutou kartou. A to dělá Moyesovi starosti.

„Mohu jen říci to, co vidím. V posledních zápasech byl neustále okopáván, ale rozhodčí nechali hru běžet. V sobotu s West Hamem ale zbytečně padal, proto jsme si o tom promluvili. Až bude trochu starší, poučí se z toho. Někdy ale musíte uskočit, nebo vám protihráč ublíží," zastával se Moyes svého mladíka.

Januzaj, který dal v 11 zápasech Premier League zatím tři góly, má podle skotského manažera podobný potenciál, jakým před lety disponovala portugalská hvězda. „Pořád platí, že je to mladý a nesmírně talentovaný hráč. Vidí to i soupeři a to je dobře, protože kdysi takhle okopávali i Ronalda. Budeme ho vychovávat a snažit se, aby z něj vyrostl velký hráč," dodal Moyes.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..