Rubriky:

Anglie

V anglické fotbalové lize uvažují o zápasech v cizině

8. října 2014 17:29 - Londýn

V anglické fotbalové lize znovu ožívají myšlenky na uspořádání zápasů v zahraničí. Podle listu The Times o této možnosti minulý měsíc jednali šéfové klubů.

 

Eddie Keogh, Reuters

S návrhem odehrát několik utkání v cizině přišel už před šesti lety výkonný ředitel Premier League Richard Scudamore. Jeho plán zorganizovat navíc 39. kolo a zápasy uspořádat na různých místech v Asii, USA či Austrálii se však nesetkal s pochopením.

Nyní je prý ve hře varianta, že by se deset ligových zápasů uskutečnilo v zahraničí v rámci klasického hracího programu.

Žádný konkrétní návrh

Mluvčí Premier League nepopřel, že se o plánech přenesení několika utkání do ciziny jednalo. Podle něj však momentálně neleží na stole žádný konkrétní návrh.

Podle místopředsedy FIFA Jima Boyceho by Premier League musela požádat o stanovisko UEFA i světovou federaci, která podle něj preferuje, aby se ligové zápasy hrály jen v domácích zemích.

Přední anglické klub už přes deset let jezdí v létě v rámci přípravy na lukrativní turné do Asie či USA. Například zápas Manchesteru United s Realem Madrid letos v Michiganu vidělo téměř 110 tisíc diváků. Díky velkému zájmu fanoušků především z Asie vydělává Premier League velké peníze na vysílacích právech v zahraničí, na základě současné tříleté smlouvy si přijde na více než dvě miliardy liber (přes 69,6 miliardy korun).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..