Rubriky:

Anglie

Přišel opilý slávou, ale už vystřízlivěl, brání klubová ikona Rudých ďáblů trenéra Van Gaala

26. října 2014 07:34 - Manchester/Praha

Krajně skepticky se vyjadřuje klubová ikona Manchesteru United Gary Neville k představám trenéra Rudých ďáblů Van Gaala o ataku na titul. „Má velkou víru, což je správné, ale v tuto chvíli nemá Manchester United dost dobrý tým na to, aby Premier League vyhrál,“ prohlásil bývalý kapitán Manchesteru United a nyní asistent trenéra Roy Hodgsona u anglické reprezentace v rozhovoru pro Sky Sports.

 

Profimedia.cz

Nizozemský trenérský diktátor na lavičce Rudých ďáblů vyvolal na ostrovech tak trochu pozdvižení svým tvrzením, že je schopen zlikvidovat desetibodové manko na vedoucí Chelsea a hrát ještě v této sezóně o titul. Přitom v osmi kolech získal jen dvanáct bodů a jeho mužstvo figuruje v tabulce na šesté příčce.

„Nebylo v tom až tolik arogance," bránil Gary Neville trenéra Van Gaala, která v létě dovedl nizozemskou reprezentaci k třetímu místo na mistrovství světa a na Old Trafford byl po zpackané sezóně vítán jako spasitel. Měl mužstvo pozvednout k někdejší slávě a triumfům, jenže úvod soutěže mu vůbec nevyšel.

„Po mistrovství světa přišel opilý slávou, která se na něho hrnula za všech stran, ale teď už trochu vystřízlivěl. Mluvil jsem s ním a on přiznal, že první tři měsíce pro něho byly mnohem těžší, než si představoval," prozradil Neville, který hrál za Manchester United dlouhých devatenáct let, získal s ním devět mistrovských titulů a dvakrát vyhrál Champions League.

„Bylo to pro něho skutečně velice těžké. Přivedl sice na Old Trafford spoustu dobrých hráčů, ale zároveň ho limitovala a jeho práci srážela spousta zranění. Hlavně v obraně to bylo patrné," bere klubová ikona Manchesteru United třiašedesátiletého Nizozemce v ochranu.

„Van Gaal v sobě má velkou víru, což je správné, něco z jeho práce už se na mužstvu projevuje, ale bude chvíli trvat, než se výsledky dostaví naplno. V tuto chvíli ještě nemá Manchester United dost dobrý tým na to, aby Premier League vyhrál," netajil se svým názorem Gary Neville.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..