Rubriky:

Anglie

Chelsea vyloučila nákup Messiho za astronomickou částku

9. ledna 2015 16:05 - Londýn

Asistent trenéra fotbalistů Chelsea Steve Holland vyloučil nákup barcelonské hvězdy Lionela Messiho, o kterém v posledních dnech spekulovala některá média. Podle zástupce hlavního kouče Josého Mourinha si argentinského útočníka nemůže dovolit žádný klub řídící se pravidly finanční fair play UEFA.

 

Juan Medina, Reuters

Messi má údajně velké neshody s trenérem Barcelony Luisem Enriquem, nelíbí se mu ani některé nedávné kroky vedení katalánského klubu a uvažuje o odchodu. Chelsea by ho prý mohla získat za astronomických 500 miliónů liber (asi 18 miliard korun). Tato částka by pokryla výkupní klauzuli čtyřnásobného držitele Zlatého míče i jeho plat při dlouhodobé smlouvě.

"José Mourinho dal docela jasně najevo, že během přestupového období neočekává žádné příchody ani odchody. Jsme naprosto spokojeni s tím, co máme," uvedl Holland na dnešní tiskové konferenci.

Chelsea zájem nemá

Chelsea, kde působí i český brankář Petr Čech, prý ani nemá o sedmadvacetiletého kanonýra zájem. "Já osobně bych takové rozhodnutí neudělal. Když se podíváte na čísla spojovaná s Messim, tak myslím, že je nemožné, aby ho koupil jakýkoli klub řídící se pravidly finanční fair play," dodal asistent londýnského týmu.

Messiho příchodu na Stamford Bridge nevěří ani záložník a Argentincův přítel Cesc Fábregas, který do Chelsea přestoupil před sezónou z Barcelony. "Leo je šťastný v Barceloně a Barcelona je šťastná s ním. To, že začal Chelsea sledovat na Instagramu, se zveličilo. I já sleduji novinky z ostatních klubů. Také nevěřím tomu, co bylo řečeno o Messim a Enriquem," řekl Fábregas v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Onda Cero.

"Štve mě, když o mně lidé říkají, že bych mohl být zprostředkovatelem Messiho přestupu do Chelsea. Jak bych mohl rozhodovat o kontraktech? Vždyť jsem jenom fotbalista," dodal španělský reprezentant.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..