Rubriky:

Anglie

Domluva od matky zabrala, majitel Cardiffu mění kontroverzní dresy

10. ledna 2015 11:15 - Cardiff

Fanoušci velsškého fotbalového klubu Cardiff City si mohou oddechnout. Jejich celek se po dvou a půl letech opět představí v modrých dresech, které jsou neodmyslitelně spjaty s klubovou historií. Malajský majitel Vincent Tan bere zpět své rozhodnutí z roku 2012 a jeho tým pro sobotní duel s Fulhamem převléká zpět do modré.

 

Profimedia.cz

Asijský podnikatel přiznal, že za rozhodnutím stojí jeho matka. „Období Vánoc a Nového roku mi umožnilo zhodnotit události uplynulého roku," uvedl Tan v pátečním prohlášení. „Moje matka, paní Low Siew Beng, oddaná buddhistka, se mnou mluvila o významu pospolitosti, jednoty a štěstí. Cardiff City je pro mě důležitý, a chtěl bych vidět, že je sjednocený a šťastný," vysvětlil majitel klubu, který odmítal vyhovět dřívějším protestům fanoušků, kteří se nechtěli smířit s radikální změnou z modré na červenou.

Červené dresy nakonec bude velšský celek nosit také, avšak jen k venkovním utkáním. Přes ostré kritky se Tanovi podařilo dostat tým do Premier League, kde se Cardiffští v minulé sezóně ocitli po 51 letech, po roce však sestoupili zpět a nyní se nacházejí v polovině tabulky druhé ligy.

dh, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..