Chelsea - Aston Villa 2:0Chelsea konečně zabrala

Londýn

Fotbalisté Chelsea porazila v 9. kole anglické Premier League doma na Stamford Bridge Aston Villu 2:0 a po dvou nepovedených zápasech konečně naplno bodovala. Největší zásluhu na třech bodech londýnského klubu měl španělský útočník Diego Costa.

Vyrovnané utkání, které nenabídlo mnoho vzrušujících okamžiků, rozhodl navrátivší útočník Costa. Ve 34. minutě získal Willian balón po chybné rozehrávce hostující obrany. V pokutovém území nahrál španělskému útočníkovi a ten bez problémů doklepl míč do sítě. Do přestávky se ještě hosté snažili vyrovnat, ale žádné pokusy branku Begoviče neohrozily.

V druhém poločasu byla aktivnější znovu Chelsea. Převahu využili svěřenci kouče Mourinha v 54. minutě, kdy si střelu Diega Costy smolně srazil do branky obránce Hutton. Ke konci zápasu ještě mohl změnit skóre Fabregas, ale netrefil přesně. Chelsea se tak přiblížila středu neúplné tabulky. Naopak Aston Villa prohloubila krizi, prohrála popáté v řadě.