Rubriky:

Anglie

Další změna ve vysílání Premier League. Od nové sezóny jen na jedné stanici

11. dubna 2016 12:50 - Praha
(Aktualizováno: 11. dubna 2016 15:46)

Je to krok, který zřejmě mnohé fanoušky fotbalu opět nepotěší. Vysílací práva na anglickou Premier League koupil exkluzivně satelitní operátor Digi Czech Republic a v následujících třech sezónách tak bude jedinou televizní platformou, na které bude prestižní fotbalovou soutěž možné sledovat. Digi navíc vlastní exkluzivní práva i na španělskou La Ligu.

 

Jon Super, ČTK/AP

Digi již práva na Premier League vlastnila, doposud se o ně ale dělila s jinými providery. Anglický fotbal tak bylo možné sledovat na televizní obrazovce i na O2 sport, sublicenci na videosestřihy pak mezi internetové portály rozdělovala společnost Pragosport. Od příští sezóny ale bude všechno jinak, výhradním vlastníkem práv je Digi CZ, a nehodlá se o ně dělit.

„Pracujeme na tom, aby Nová DIGI TV byla jasnou volbou číslo jedna pro sportovní fanoušky," komentoval situaci výkonný ředitel Digi Vladimír Rusnák. Tomu odpovídají i investice. Nový majitel Digi, skupina Lama Energy Group, vložila údajně do rozvoje stovky miliónů korun. „Po úspěšných akvizicích dvou nejlepších fotbalových soutěží planety – La Ligy a Premier League – nevylučujeme nákup dalších exkluzivních práv," poznamenal Rusnák.

Zápasy z Premier League a La Ligy v České republice (a na Slovensku) tak bude možné sledovat jen prostřednictvím satelitního operátora Digi CZ na kanále Nová Digi TV. Navíc společnost počítá s vysíláním na internetu prostřednictvím vlastní televize, kterou připravuje.

Jaký bude mít vysílání formát, v jaké podobě bude studio či jména komentátorů zatím Digi nezveřejnila. "Přesnou podobu momentálně řešíme a včas ji představíme," uvedli zástupci společnosti pro Sport.cz.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..