Newcastle - Tottenham 5:1VIDEOSESTŘIH: Kohouti utrpěli v Newcastlu debakl a ztratili druhou příčku

Newcastle

Fotbalistům Tottenhamu se poslední zápas v letošní sezóně Premier League vůbec nevydařil. Na půdě sestupujícího Newcastlu prohráli vysoko 1:5 a přišli o druhou příčku v tabulce, na kterou se posunul Arsenal. Navzdory debaklu si Kohouti díky konečnému třetímu místu zahrají v příští sezóně Ligu mistrů.

Sestřih z utkání Newcastle - TottenhamVideo: Premier League

Demolici Kohoutů odstartoval v 17. minutě Wijnaldum, který překonal Llorise ranou z první. Když ve 37. minutě navýšil vedení United hlavou Mitrovič, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto.

Jenže po přestávce snížil střelou z úhlu Lamela a ke všemu v 67. minutě putoval po červené kartě předčasně pod sprchy Mitrovič. Straky však tyto momenty nenalomily. I v deseti rozpoutaly střelecký uragán, když v rozmezí 73. a 86. minuty nasázely soupeři hned tři góly. Domácím nejprve vrátil dvoubrankový náskok z pokutového kopu Wijnaldum, pět minut před koncem se zblízka levačkou trefil Aarons a výsledek zpečetil o minutu později Janmaat.

Sestupující Newcastle se tak rozloučil se svými příznivci vysokou výhrou.

Anglická Premier League, 38. kolo:
Newcastle - Tottenham 5:1 (19. a 73. z pen. Wijnaldum, 39. Mitrovič, 85. Aarons, 86. Janmaat - 60. Lamela).