Rubriky:

Anglie

Kowalík: Pravačku mám lepší než levačku

15. června 2003 10:16 - PRAHA

V nejvyšší fotbalové soutěži působí teprve třetí rok a už si vydobyl titul krále ligových střelců. Staroměstský kanonýr Jiří Kowalík v pětadvaceti letech doufá, že se bude radovat ze vstřelených branek i v nějakém renomovaném klubu. ROZHOVOR

 

www.fc.synot.cz

Stal jste se králem ligových kanonýrů právě skončeného ročníku ligy. Co pro vás tato pocta znamená?

Pro mne to je velice příjemné, protože v naší lize není lehké se stát králem střelců a přiřadit se k takovým kanonýrům, jako je třeba Horst Siegl. Mně se to povedlo už ve třetím roce účinkování v nejvyšší soutěži.

Myslel jste na vítězství v průběhu sezóny?

Samozřejmě, že o něčem takovém sní každý útočník, ale sám to neovlivní. Musí mít kolem sebe dobré spoluhráče, což já mám, a také kus štěstí. V závěru už jsem o této možnosti přemýšlel a dělal všechno pro to, aby se mi přání splnilo.

Najdete mezi svými šestnácti brankami nějakou opravdu krásnou?

Pár hezkých gólů i pro oko diváka jsem vstřelil, ale o kráse gólů nepřemýšlím. Podstatné je, aby míč skončil v síti a mužstvo vyhrálo.

Co je vaší silnou stránkou a co slabinou?

Pravačku mám lepší než levačku, takže tou jsem dal víc gólů. Horší to je s mojí střelbou hlavou. Ta mi moc nejde. V téhle sezóně jsem hlavou dal jen jeden gól.

Odpovídá osmé místo v tabulce možnostem Synotu?

Pokud vím, je nejlepší v naší ligové historii. Kdybychom však neztratili několik bodů zbytečně doma a přivezli nějaké ze hřišť soupeřů, mohlo to být ještě lepší.

Není vám už Synot jako renomovanému kanonýrovi trochu těsný?

Mám ještě na rok smlouvu a nestěžuji si. Pochopitelně jako každý fotbalista sním o zahraničním angažmá nebo předních českých klubech, jako jsou Sparta, Slavia, Liberec nebo Teplice. Je mi pětadvacet let, takže věřím, že se ještě dočkám. Zatím ale nevím o žádné konkrétní nabídce.

Karel Felt

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..