Brighton - Manchester Utd. 1:0Fotbalisté Manchesteru United prohráli v Brightonu

Londýn

Fotbalisté Manchesteru United prohráli v anglické lize v Brightonu 0:1 a jejich druhé místo se může ocitnout v ohrožení. Svěřenci trenéra Josého Mourinha mají dva zápasy před koncem soutěže pětibodový náskok před Liverpoolem a šestibodový před Tottenhamem, který má ještě utkání k dobru. Brighton vyhrál po dvou měsících a na jedenáctém místě má jistotu záchrany v Premier League.

Fotbalista Manchesteru United Anthony Martial je zklamaný. Zahodil velkou šanci a favorit prohrál na půdě Brightonu.

Ve třetí minutě neuznali rozhodčí hostům kvůli ofsajdu gól Fellainiho, ale pak převzal iniciativu Brighton a brankář De Gea se měl co ohánět. Německému záložníkovi Grossovi několik šancí lapil, ale v 57. minutě už na jeho prudkou hlavičku nestačil ani on ani obránce Rojo, který vykopl míč až zpoza brankové čáry. Snaha favorizovaných United o vyrovnání pak už byla marná.