Rubriky:

Anglie

Anglický fotbalový mistr světa Wilson zemřel ve věku 83 let

16. května 2018 17:45 - Huddersfield

Bývalý fotbalový obránce Ray Wilson, který v roce 1966 vybojoval s Anglií premiérový titul na mistrovství světa, zemřel ve věku 83 let. Oznámili to zástupci Huddersfieldu, v jehož dresu Wilson odehrál většinu kariéry. Na zápasy svého někdejšího klubu nepřestal chodit ani poté, co mu byla v roce 2004 diagnostikována Alzheimerova nemoc.

 

Martha Irvine, ČTK/AP

V národním týmu odehrál Wilson v letech 1960 až 1968 třiašedesát zápasů, než musel kvůli zranění kolena reprezentační kariéru ukončit. Na světovém šampionátu 1966 byl ve dvaatřiceti letech nejstarším hráčem ve výběru trenéra Alfa Ramseyho, odehrál ale všech šest zápasů včetně finále ve Wembley, ve kterém Anglie porazila tým Západního Německa 4:2 po prodloužení. Zlatou medaili v roce 2002 prodal.

Fotbalovou kariéru zahájil Wilson v roce 1952 v Huddersfieldu a tréninky kombinoval s prací na železnici. Rychlý a spolehlivý obránce se proslavil i čistou hrou, první žlutou kartu dostal až ve dvaatřiceti letech, a to nikoliv za faul, ale za protesty. V roce 1964 přestoupil do Evertonu, s nímž slavil triumf v Anglickém poháru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..