Rubriky:

Reprezentace

Žádnou kolébku na oslavu gólu jsem si nenachystal, tvrdil čerstvý otec Baroš

3. září 2009 19:34

Přiletěl za reprezentací se zpožděním jako čerstvý otec, žádnou legrácku na oslavu gólu však Milan Baroš cestou z Istanbulu do Prahy nevymýšlel. Žádnou kolébku ala Brazilec Bebeto, které se tleskalo už na světovém šampionátu v Americe, žádnou teatrální scénku, jimiž na tuzemské fotbalové scéně proslul třeba Petr Švancara. „Nejdříve bych ten gól musel v Bratislavě dát,“ smál se Milan Baroš dotazu Sport.cz, zda pro syna Patrika také něco vymyslel a na Tehelné pole připravil.

Asistovat u porodu, to chce od každého chlapa kus odvahy...

Ale je to zážitek. Něco neskutečného, takže v tu chvíli jde všechno stranou.

Kus statečnosti to však každopádně vyžaduje. Choval jste se statečně?

To musí říci manželka....

Proč jste se vůbec rozhodli pro porod v Istanbulu?

Protože kdyby manželka rodila v Čechách, trvalo by přece jen delší dobu, než by za mnou mohla do Turecka přiletět. V Istanbulu jsme našli slušné podmínky, o manželku bylo a je výborně postaráno, nic ji nechybí a proto jsme se rozhodli pro porod tam.

Nakonec jste ji ale musel nechat u Bosporu samotnou a odletět...

Nic příjemného to pro nás nebylo, ale takový už je fotbalový život. Člověk si vybírat nemůže... Naštěstí do Istanbulu přiletí manželčiny rodiče a s ní a malým budou v příštích dnech.

Takže šlo jen o fámy, že se hned po sobotním kvalifikační duelu v Bratislavě vracíte zpátky do Istanbulu?

Samozřejmě, zůstávám i na středeční utkání proti San Marinu.

Můžete se teď, pár dnů po narození prvního potomka, soustředit na fotbal? Dokáže se člověk v takové chvíli vůbec koncentrovat na veledůležité utkání, jež českou reprezentaci v Bratislavě čeká?

Ale samozřejmě, protože vše dobře dopadlo, manželka a syn jsou zdraví a v pořádku, takže mohu myslet jen a jen na fotbal a zápas, jenž nás čeká.

Myslíte, že Slovákům nahání návrat útočné dvojice Baroš - Koller, která se v reprezentaci schází zase po roce, vítr? Že je vy dva strašíte?

My se musíme soustředit především sami na sebe a snažit se zopakovat výkon, jaký jsme podali v přípravě proti Belgii.

Ale asi nepopřete, že s Kollerem po boku se vám hrálo v české reprezentaci vždy výborně...

To já ale tvrdit vždycky. Odehráli jsme spolu spoustu zápasů, takže vím, co od něho čekat. Dovede podržet míč, chodí na útočné i obranné standardky, pouští se do osobních soubojů, sklepává vysoké míče, které mohu sbírat, což je pro mě samozřejmě velká výhoda. Úplně něco jiného, než když operuji v útoku sám a spoluhráči hledají dlouhými balóny jen mě.

Takže jste si hned na prvním tréninku po vašem příletu spolupráci připomněli a vyzkoušeli...

Tak to ne, ani jsme se na hřišti vlastně pořádně nepotkali. Příprava byla totiž zaměřena na nácvik standardních situací, takže jen bago jsme si zahráli...

Přitom právě na vás dva a vaše góly bude reprezentace u Dunaje hodně spoléhat...

Bude úplně jedno, kdo branku dá, protože podstatné bude vyhrát. Třeba 1:0 gólem ze standardní situace, ale vyhrát.

Prostě i pro vás je střetnutí se Slovenskem otázkou života a smrti, kvalifikačního bytí a nebytí...

Jasně, protože další šanci nemáme. Proto se koncentrujeme pouze na vítězství, proto jedeme do Bratislavy, abychom Slovákům vrátili pražskou prohru.

Svedete to?

Fotbalovou kvalitu máme, a když podáme týmový výkon, mělo by se to povést.

Takže žádná nervozita? Opravdu žádný strach a obavy z utkání, v němž půjde o všechno?

Na tlak, atmosféru velkých zápasů, stejně jako na plné tribuny jsme všichni zvyklí, takže v tom problém rozhodně nebude. A o patřičnou motivace strach také nemám. Mnohem důležitější bude neztratit hlavu, aby snad někdo nevyletěl, nenechal se vyloučit a my nehráli třeba od desáté minuty jen v deseti. Ale jsme zkušeným týmem, takže věřím, že se něco takového nestane, zápas zvládneme a v kvalifikaci budeme pokračovat dál. Vůbec si nepřipouštím, že by bratislavským duelem měla naše cesta za postupem skončit.

Bude to i na vás. Chce to dát gól či dva, v historických statistikách českém, resp. československé předstihnout legendárního Antonína Puče, dostat se na druhé místo za Kollera...

Historické tabulky jsou sice lákavé, ale k čemu by byly mé dva góly, kdybychom nakonec se Slováky 2:3 prohráli?! Proto ať dá v Bratislavě branku kdokoli z nás, ale hlavně ať vyhrajeme a na mistrovství světa se dostaneme.

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace