Rubriky:

Reprezentace

Rommedahl mě trochu prohnal, přiznal Kadlec

10. září 2012 09:36 - Kodaň

V reprezentaci už se zabydlel sedmadvacetiletý fotbalový obránce Leverkusenu Michal Kadlec na místě stopera. Při absenci nemocného Limberského se musel vrátit na levý kraj obrany, kde ale v klubu hraje stabilně. „Víc se tam běhá,“ prozradil s nadhledem jediný rozdíl mezi oběma posty ze svého pohledu. V sobotu večer ho však v Kodani útočník Dánů Rommedahl prohnal pořádně...

 

Jan Handrejch, Právo

Dánové dostali český tým několikrát pod tlak. Dával vám Rommedahl hodně zabrat?
My jsme s ním počítali. On je rychlý, technicky dobře vybavený. S Honzou Rezkem jsme si ho předávali a většinu času jsme ho měli pod kontrolou. V první půli určitě, ve druhém ještě víc Dánové přitlačili. Dobře kombinovali. Když se pak Rommedahl rozběhne nebo dostane balón do běhu, těžko se honí. Je pravda, že se dostal k několika nebezpečným centrům. Občas mě i prohnal. Podstatná je ale naše nula vzadu.

Berete bod z Kodaně jako zisk, který může být na konci kvalifikace zlatý?
To se samozřejmě teprve pozná. Dánové v minulé kvalifikaci doma všechny zápasy vyhráli, to je obrovský vklad a svědčí o jejich vysoké kvalitě.

Dělalo vám problém přesunout se z místa stopera na levý okraj obrany?
Ani v nejmenším, vždyť na tomto místě hraji normálně v klubu. To v reprezentaci se přesouvám. Když onemocněl Limberský, tušil jsem, že půjdu na kraj. Myslím si, že jiná varianta ani nebyla.

Překvapili vás Dánové něčím oproti tomu, na co jste byli nachystaní?
Nemyslím, věděli jsme, že mají dobré kraje zálohy či útoku, které za nás budou zabíhat. Věděli jsme jak kopou standardky. To všechno se potvrdilo. Možná trošíčku tím, že na hrotu nastoupil Nicolai Jörgensen. Toho ale znám z Leverkusenu. Překvapil i mladý Wass na levém kraji obrany, který chodil hodně dopředu. S oběma jsme si poradili. Celkově nás nezaskočili ničím, o čemž svědčí i to, že nám gól nedali.

Zápas jste sice dobře odbránili, ale nemáte pocit, že do útoku jste se příliš nedostávali?
To je fakt, měli jsme pár náznaků šancí. Asi by to vzhledem k průběhu zápasu bylo nezasloužené vítězství, i když na to se pak historie neptá. Ten bod bereme. Jakou bude mít hodnotu, se ukáže příští rok na podzim. Kvalifikaci jsme určitě začali dobře. Nechtěli jsme odstartovat prohrou jako v té minulé doma s Litvou. To se povedlo.

Vy jste se oproti zvyklostem moc nedostával k výpadům po lajně. To byl taktický záměr nebo vás tam prostě soupeř nepustil?
To byla taktická varianta. Rommedahl se moc nevracel, to jsme také předpokládali. Kdybych chodil hodně dopředu, zůstal by tam odkrytý prostor. Ofenzivní úkoly na straně měl na druhé straně Theo Gebre Selassie a plnil je perfektně. Po jeho centrech jsme měli slibné šance.

Bod z Dánska je dobrý základ pro kvalifikaci. Berte jako povinnost získat dalších šest v podzimních duelech s Maltou a Bulharskem?
Ono se to lehce řekne, povinné... Určitě těch šest bodů potřebujeme a uděláme pro ně maximum. Sedm bodů pak bude dobrý základ pro příští rok, kdy kvalifikace vrcholí.

Překvapilo vás, že favorizovaní Italové jen remízovali v Bulharsku?
Do určité míry ano. Viděl jsem jen druhou půli, kterou Bulhaři odehráli dobře. Možná mohli i vyhrát. Italové neměli kompletní kádr. Pro nás to bylo povzbuzení, že největší favorit začal kvalifikaci ztrátou a skupina je teď velice vyrovnaná. Rozehrané to je dobře, ale nedá se z toho moc usuzovat pro konec. Když Italové všechno vyhrají, nebude ta remíza v Bulharsku znamenat vůbec nic. Stejně jako to, že skupinu vedou Arméni. My teď musíme na ten náš bod navázat, aby měl na konci opravdu nějakou hodnotu.

Karel Felt (Kodaň), Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace