Rubriky:

Reprezentace

Fotbalisté se připravovali za zavřenými dveřmi

5. září 2005 17:59 - OLOMOUC

Čtyřhodinový autobusový přesun z Prahy do Olomouce, odpolední odpočinek a podvečerní trénink na Andrově stadionu za zavřenými dveřmi. Takový byl pondělní program fotbalové reprezentace, která se připravuje na středeční kvalifikační zápas mistrovství světa proti Arménii.

Národní tým se po návratu z Rumunska připravoval jeden den v Praze. Po nedělním dopoledním tréninku měli fotbalisté volno a dnes po snídani se vydali do Olomouce. Obvyklý klidný pražský pobyt v dejvickém hotelu Praha vyměnili reprezentanti za ruch v centru moravského města, které k nim bývá velmi pohostinné. A nejen proto, že odtud pochází trenér Karel Brückner i řada hráčů.

Domácké prostředí připomínal už příjezd k hotelu Gemo na okraji historického olomouckého centra. Předzvěstí byl bílý hyundai s reprezentačními znaky, řízený trenérem, který je na Hané takřka zbožňován. Následný příjezd zlatohnědého autobusu s fotbalisty tradičně přilákal před vchod mladé slečny s památníky, mezi kterými fotbalisté jen s potížemi kličkovali do hotelového zátiší.

Olomoučtí patrioti vyrazili za manželkami

Po krátkém obědě většina ulehla na pokoj k odpočinku, ale ne všichni. Olomoučtí patrioti Tomáš Ujfaluši a Marek Heinz se těšili z krátkého setkání s manželkami a dětmi. Ujfaluši si pyšně vykračoval, když z hotelové haly tlačil růžový kočárek s malou Kateřinou, a Heinz v hotelové kavárně střídavě choval dcery Isabelu a Sáru.

Před osmnáctou hodinou ale už mužstvo vyrazilo na Andrův stadion, kde je čekal další trénink. Kameramani a fotoreportéři se mohli činit jen prvních patnáct minut, pak se brány stadionu uzavřely. Trenér Brückner totiž chtěl svým svěřencům názorně demonstrovat chyby ze sobotního zápasu v Rumunsku, a k tomu nepotřeboval desítky, či dokonce stovky zvídavých očí.

Pro diváky se brány otevřou znovu v úterý, protože oficiální trénink od 18:30 bude veřejný. Šanci vidět v akci české fotbalové hvězdy tak dostanou i ti, na které se nedostanou vstupenky na středeční zápas. V pokladnách jich totiž už mnoho nezbývá.

ČTK, Sport.cz

Zrušit