Rubriky:

Reprezentace

Fotbalová jednadvacítka bude při losu ME ve třetím koši

21. listopadu 2016 16:35 - Praha

Čeští fotbalisté do 21 let budou při losu mistrovství Evropy nasazeni ve třetím výkonnostním koši společně s Itálií, Švédskem, Srbskem, Slovenskem a Makedonií. Do skupiny tak dostanou jen jednoho z těchto soupeřů. Los se uskuteční 1. prosince v Krakově.

 

Jan Tauber

UEFA se rozhodla dvanáct účastníků rozdělit do tří výkonnostních košů. V prvním bude pořádající Polsko a dva nejvýše postavené výběry v žebříčku UEFA Německo a Portugalsko. Do druhého koše podle koeficientu spadají Anglie, Španělsko a Dánsko.

Los nejprve rozdělí do tří základních skupin týmy z prvního koše. Pak k nim přiřadí vždy po dvou celcích ze třetího koše a nakonec přijde na řadu druhý koš.

Losování rovněž určí, v kterém regionu Polska budou týmy hrát. Zatímco tým hostitelské země bude automaticky zařazen do skupiny A v Kielcích a Lublinu, skupinu B budou hostit Gdyně a Bydhošť a skupinu C Krakov a Tychy. Češi by preferovali skupinu C, aby byli co nejblíže hranicím a mohlo na jejich zápasy dorazit co nejvíce fanoušků. Naopak skupině B by se kvůli vzdálenosti raději vyhnuli.

"Centrum turnaje je v Krakově, kde bude semifinále i finále. Navíc je to nejblíže hranicím, takže by bylo nejvýhodnější, kdybychom byli nalosováni do Krakova," řekl manažer jednadvacítky Jaromír Šeterle.

Do semifinále postoupí vítězové skupin a nejlepší tým z druhých míst. Šampionát se koná 16. až 30. června.

Složení košů pro los ME fotbalistů do 21 let:
1. koš:
Polsko
Německo
Portugalsko
2. koš:
Anglie
Španělsko
Dánsko
3. koš:
Itálie
Švédsko
Česko
Srbsko
Slovensko
Makedonie
ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace