Rubriky:

Itálie

Italská vláda nechce rizikové fotbalové zápasy ve večerním čase

28. prosince 2018 19:46 - Řím

Italská vláda si nepřeje, aby se rizikové zápasy italské fotbalové ligy hrály ve večerním čase. Nové diskuze kolem bezpečnosti na stadionech vyvolaly násilnosti při středečním utkání mezi Interem Milán a Neapolí (1:0), při kterých jeden člověk přišel o život. Požadavek na dřívější výkop zápasů se zvýšeným bezpečnostním rizikem vznesl ministr vnitra Matteo Salvini. S ministrem sportu Giancarlem Giorgettim svolali na příští týden schůzku se zástupci klubů, rozhodčích i fanklubů.

 

Paolo Magni, ČTK/AP

"Musíme společně zajistit, aby se na stadiony a do jejich okolí vrátil klid a pořádek," řekl Salvini. "Zavírání stadionů a zákazy výjezdů fanoušků na stadiony soupeřů poškozují opravdové příznivce, kteří s kriminálníky nemají nic společného," dodal.

Při středečních střetech fotbalových chuligánů zemřel člen ultras Interu, kterého u stadionu San Siro srazil automobil. Během bitek byli pobodáni čtyři příznivci hostujícího mužstva.

Ministerstvo vnitra už také jako jedno z bezpečnostních opatření zakázalo prodej vstupenek fanouškům Interu na sobotní zápas na hřišti Empoli. Milánský celek navíc musí odehrát dvě nejbližší domácí soutěžní utkání před prázdnými tribunami jako trest za to, že část fanoušků "Nerazzurri" ve zmíněném duelu s Neapolí rasisticky urážela senegalského obránce Neapole Kalidoua Koulibalyho. Rychlé opatření ze strany italského svazu dnes kvitovaly UEFA i hráčská asociace FIFPro a zároveň rasistické projevy v hledišti ostře odsoudily.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..