Rubriky:

Itálie

Brankář Zlámal přestoupil do Udine, podepíše pětiletou smlouvu

25. srpna 2009 22:32 - UDINE

Fotbalový brankář Zdeněk Zlámal definitivně přestupuje ze Slovanu Liberec do italského klubu Udinese Calcio. Podle hráčova agenta Pavla Zíky ze společnosti Sport Invest International je přestup dojednán, hráč ve středu podepíše v novém působišti pětiletý kontrakt.

Zlámal už absolvoval v Itálii zdravotní prohlídku a dnes došlo k definitivní dohodě mezi kluby i hráčem. "Všechno je domluveno, ráno Zdeněk podepíše pětiletou smlouvu," oznámil Zíka.

Výše kontraktu nebyla oznámena, ale podle odhadů by mohl Liberec zbohatnout o čtyřicet miliónů korun. Zlámala si Italové vyhlédli jako náhradu za případný odchod současné jedničky Samira Handanoviče, jenž by mohl odejít do některého z movitějších klubů.

Třiadvacetiletý Zlámal, který má na kontě 66 startů v domácí nejvyšší soutěži, se stal čtvrtým českým hráčem v italské lize. Za AC Milán hraje Marek Jankulovski, který také kdysi začínal v Udine, za Juventus obránce Zdeněk Grygera a v Sienně působí záložník Lukáš Jarolím. V Udine již také hráli Tomášové Zápotočný a Sivok, ale ti již nastupují v Turecku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..