Rubriky:

1. liga

Fotbalová Sparta láká Kuliče, přijít má Mareš

8. ledna 2007 17:43 - PRAHA

Fotbalisté Sparty Praha se poprvé ke společné přípravě sejdou sice až ve čtvrtek, ale v zákulisí klubu už se usilovně pracuje na změnách v hráčském kádru. První na řadě by měl být příchod reprezentačního obránce Pavla Mareše. Sparta usiluje také o posily pro ofenzivu: nově láká podle zákulisních zpráv mladoboleslavského Marka Kuliče, naopak možnost příchodu Davida Lafaty se snížila.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Zatímco v Kuličově případě nechce současná jednání ani jeden z klubů komentovat, ohledně Mareše jsou ve Spartě sdílnější. "Příchod Mareše se nám jeví jako zajímavá možnost, ale jednání zatím ještě probíhají," řekl  ČTK mluvčí klubu Lukáš Přibyl.

Ten zároveň naznačil, že naopak méně pravděpodobně vypadá příchod jabloneckého útočníka Lafaty, který se během podzimu také probil do národního týmu. "V tuto chvíli to není aktuální varianta," uvedl Přibyl.

Objeví se Marek Kulič v dresu Sparty?
Hlasujte v anketě Sport.cz na konci článku!

Také manažer Ondřej Chovanec, který Lafatu zastupuje, nevidí přestup na obzoru. "Pohledy obou klubů se zatím rozcházejí, ale nic není ztraceno, další jednání může být ve středu. David by rád do Sparty, ale pokud se tak nestane, bude dál plnit svou smlouvu v Jablonci," řekl Chovanec ČTK.

Sparta asi právě proto obrátila svůj zájem na dalšího muže, který se začal objevovat v Brücknerově výběru. Forma Marka Kuliče sice nebyla na podzim v dresu Mladé Boleslavi bůhvíjaká, ale pořád patří mezi nejlepší české útočníky a možná by při atraktivní nabídce z Letné přehodnotil své plány na odchod do zahraničí, který stále existuje. "Tuto možnost zatím nechceme komentovat," řekl Přibyl.

Kulič má dvě dobré nabídky

Mareše i Kuliče zastupuje hráčská agentura Sport Invest. Manažer Pavel Zíka dnes připustil, že Sparta je jednou z možností pro Marešovu budoucnost. "V očích hráče je to dokonce jedna z nejlepších variant, ale ještě není jasno, jak se rozhodne. V Rusku má platnou smlouvu až do konce tohoto roku," připomněl Zíka. V minulých týdnech proskočily informace, že jedním ze zájemců o Mareše je také Paris St. Germain.

V Kuličově případě se jedná na úrovni klubů. "Pro Marka máme dvě dobré nabídky, kterými se probíráme a do konce týdne bychom chtěli mít jasno," naznačil agent, že ani v tomto případě není nic definitivní.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..