Rubriky:

1. liga

Vlček by nabídku z ciziny bral, utíkat ze Slavie ale nehodlá

9. ledna 2007 09:09

Opustí Stanislav Vlček v zimním přestupním okně Slavii? Spekulace o odchodu jedné z opor 'sešívaných' se v poslední době rojí, Vlčka ale nechávají klidným. "Dokud nemám nic na stole, nemá cenu o tom spekulovat," říká forvard pražského celku v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Spekuluje se, že byste mohl v zimě Slavii opustit. Máte nějakou konkrétní nabídku?
Zaslechl jsem zájem z Rakouska a Německa, ale dokud nemám nic na stole, nemá cenu o tom spekulovat. Tyhle dvě země bych bral, ale vím, že bych kvůli rodině určitě odmítl třeba Turecko.

Nechávají vás přestupové spekulace v klidu?
Úplně, proč bych si s tím motal hlavu? Takových přestupů, z nichž nic nebylo, jsem zažil mraky a jsem v tomhle směru vyléčený. Přece se nebudu stresovat, že to nakonec nevyjde.

Když jste byl v prosinci na návštěvě u bývalého spoluhráče Karla Pitáka v Salcburku, bavili jste se o možném odchodu do Rakouska?
Mluvili jsme o tom. Sám mě utvrdil v tom, že tamní liga nemá až takovou úroveň. Že tam vládne Salcburk a pak dlouho nic. Ostatní týmy se perou mezi sebou. Ale to jsem slyšel už z více stran.

Pokud zůstanete ve Slavii, budete zklamán, že to zase nevyšlo?
Ze Slavie neutíkám. Máme skvěle rozjetou sezónu a klidně tady rád zůstanu.

V létě vám vyprší kontrakt a byl byste k mání zadarmo...
Uvidíme, jak to všechno dopadne. Myslím, že pokud tady teď zůstanu, bavili bychom se v průběhu jara se Slavií o další budoucnosti. Musím přiznat, že bych si zahraniční angažmá ještě jednou rád zkusil, vždyť jsem dosud byl v cizině jen pár měsíců v Dynamu Moskva.

Rodině by se chtělo stěhovat?
Dcera chodí do druhé třídy, ale to by asi nehrálo roli. Kdyby nějaká dobrá nabídka přišla, jsme rozhodnuti, že půjdeme.

Šéf Slavie Doležal připustil, že si vás v klubu jednou dovede představit i v jiné funkci. Bavili jste se o tom spolu?
Já tohle vůbec neřeším, je to hodně předběžné. Ještě chci hrát fotbal.

Jakou roli ve vašem případném přestupu hraje reprezentace?
Tak na to opravdu nemyslím. Dostal jsem tady jednu šanci s Dánskem, ten zápas se nám nepovedl a nároďák neřeším. Koukám hlavně sám na sebe.

Slavia začala zimní přípravu jako jeden z prvních týmů. Stihl jste si užít volno?
Bylo ho docela dost, ale stejně jsem se ho snažil trávit aktivně. Chodil jsem hrát tenis, squash, u Karla Pitáka jsem lyžoval. Jen fotbal jsem nehrál, míč jsem neviděl měsíc.

A těšil jste se na fotbal?
Docela jo, i na kluky z mančaftu. Už mě docela svrběly nohy a věřím, že přípravu přežiju v pohodě. Trenér říkal, že bude hodně pestrá, tak se docela těším.

Slavia startuje o víkendu na turnaji v Sazka Areně. Kdy jste si naposledy zahrál v hale?
Tuším, že před dvanácti lety ještě za Bohemku. Určitě to bude zpestření. Něco takového tady dlouho nebylo, jsou tam dobré týmy a doufám, že tenhle turnaj přitáhne do Sazka Areny dost diváků.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..