Budějovice remizovaly se Salcburkem, Boleslav vyhrála

Lichotivou remízu 2:2 uhráli fotbalisté Dynama Českých Budějovic v utkání s týmem Red Bull Salcburk. Vedoucí celek rakouské ligy doma zachránil remízu až osm minut před koncem, kdy vyrovnal český záložník Karel Piták. V závěrečném čtvrtém zápase na soustředění na Kypru zvítězili fotbalisté Mladé Boleslavi nad vedoucím týmem druhé rumunské ligy Universitatea Kluž 2:1.

Volešák byl jedním z úspěšných střelců Českých Budějovic.

Mladoboleslavský celek nastoupil bez řady opor a vedl již 2:0, když obě branky vstřelil Mikolanda.

Nejprve ve 13. minutě Mikolanda zužitkoval přihrávku Sedláčka. I v dalších fázích hry měl český celek převahu, ale jeho hráčům chyběla přesná finální přihrávka a klid v zakončení. Sedláček nedal gól, ani když šel sám na branku, naopak brankář Šeda musel vyřešit dvě šance soupeře.

Krátce po přestávce se Mikolanda trefil z otočky podruhé, ale v 57. minutě soupeř snížil. Před rumunskou brankou pak neuspěli hlavou Sedláček a Nečas po krásných centrech Ordoše a Nečas sám před brankářem přestřelil.

FK Mladá Boleslav - Universitatea Kluž 2:1 (1:0)
Branky: 13. a 48. Mikolanda.
Mladá Boleslav: Šeda - Para (46. Nečas), Rolko, Kopic, Nesvadba - Sedláček, Ordoš, Brunclík, Fabian - Holub (75. Dittrich), Mikolanda. Trenér: Uhrin.

Budějovice překvapily favorita ze Salcburgu

"Byl to velice zajímavý a solidní zápas na tamní umělé trávě. Trochu hůře jsme se tomu přizpůsobovali, ale s výkonem hlavně v prvním poločase jsem byl velice spokojen," řekl ČTK českobudějovický kouč František Cipro.

"Pro domácí, kteří nastoupili v kompletní sestavě, to byl poslední přípravný zápas před začátkem ligy, zatímco my jsme stále ve fázi přípravy. Kromě čtyř branek byly v zápase na obou stranách další dvě jasné příležitosti," dodal Cipro, kterému nadále chybějí zranění Homoláč, Plocek a Gruber.

Piták odehrál za Salcburk celý zápas, do 60. minuty byl na hřišti také Patrik Ježek, Vratislav Lokvenc tentokrát v sestavě Red Bullu chyběl.

Red Bull Salcburk - Dynamo České Budějovice 2:2 (1:0)
Branky: 68. Alex, 82. Piták - 38. Volešák, 70. Adamec.
Č. Budějovice: Křížek - Kladrubský, Horejš, Peroutka, Žižka - Poborský, Dvořák (70. Skála), Volešák (77. Pravda), Černý (62. Mrkvička) - Adamec, Táborský (74. Hrbáč).

Nový muž Hunal nastoupil za Příbram

Fotbalisté Marily Příbram dosáhli v přípravě na třetí výhru za sebou. Středočeši, v jejichž základní sestavě se poprvé objevila i největší zimní posila Tomáš Hunal, porazili třetiligový tým Bohemians Praha 2:0.

První gól dal Rilke, který stejně jako Hunal přišel z Teplic, druhý přidal další nováček Vaculík, jenž je v Příbrami na zkoušce z Mladé Boleslavi.

Marila Příbram - Bohemians Praha 2:0 (1:0)
Branky: 37. Rilke, 82. Vaculík.
Příbram: Pařízek - Šmerda, Navrátil, Hunal (46. Mácha), Kropík - Otepka (46. Tesařík), Hašek (60. Sviták), Jungr, Vaculík - Rilke, Huňa (46. Eisman). Trenér: Kotrba.

Ostravští otočili třemi góly duel se Sencem

Baník Ostrava porazili slovenský ligový Senec 3:2, přestože prohrával už o dvě branky. Baník však na vyhřívaném trávníku Měststkého stadiónu ve Vítkovicích stav srovnal slepenými góly z přelomu poločasů a vítězství obstaral v 65. minutě z pokutového kopu Magera.

"Pro diváky to musel být určitě zajímavý zápas. Je škoda, že jsme další řadu šancí neproměnili, ale na druhou stranu jsem rád, že jsme se do nich dostávali," řekl pro klubový web trenér Karel Večeřa. V obraně zkoušel stoperskou dvojici Bystroň - Cigánek. "Bylo znát, že si na sebe ještě zvykali," dodal trenér.

Další zápasy už Ostrava sehraje na soustředění v turecké Alanyi, kam mužstvo odletí v pondělí.

Baník Ostrava - Senec 3:2 (1:2)
Branky: 43. Střihavka, 46. Lukeš, 65. Magera z penalty - 22. a 33. Kozár.
Ostrava: Buček - Metelka, Cigánek (83. Neuwirth), Bystroň, Čoupek - Rajtoral, Marek, Lukeš (83. Böhm), Mičola (73. Mišinský) - Střihavka, Magera.

Slovácko porazilo druholigovou Admiru Vídeň

Fotbalisté Slovácka porazili na závěr soustředění ve Zlatých Moravcích na Slovensku Admiru Vídeň 2:1. O úspěchu rozhodli přesnější koncovkou po změně stran.

Tým z rakouské druhé ligy se sice po půlhodině hry ujal vedení, ale hned po přestávce technickou střelou vyrovnal Brožík a vítězný gól dal po Šturmově akci Zeher do prázdné branky. "Soupeř hrál důrazně, v prvním poločase jsme zápolili s koncovkou," řekl ČTK sportovní ředitel Slovácka Lubomír Blaha.

Příští přípravné utkání hrají fotbalisté Slovácka ve středu ve 14:00 hodin v Bratislavě se Slovanem a v sobotu bude tamtéž jejich soupeřem Inter.

1. FC Slovácko - Admira Vídeň 2:1 (0:1).
Branky: 48. Brožík, 80. Zeher.
Slovácko: Drobisz - Kaspřák, Šuškavčevič, Ineman, Lysoněk - Mareš (60. Racko), Kúdela (46. Stýskala), Görner, Šturma - Ivana (46. Brožík), Zeher.

Most na Kypru zachránil remízu s lídrem polské ligy

Fotbalisté Mostu v přípravném utkání na Kypru sice s vedoucím týmem polské ligy GKS Belchatow dvakrát prohrávali, ale díky brankám Pešíra a Pikla ještě v prvním poločase vybojovali remízu 2:2.

Polský tým vedl už od páté minuty, vzápětí přesnou dorážkou odpověděl Pešír a Most nesrazila ani další inkasovaná branka, ve 38. minutě zařídil konečnou remízu proměněnou penaltou Pikl.

Most už ve čtvrtek na svém kyperském soustředění zdolal slovenského mistra z Ružomberka, nyní podle kouče Zdeňka Ščasného obstál i v konfrontaci s elitním polským celkem. "Soupeř potvrdil, že není v čele polské ligy náhodou, a maximálně nás prověřil. Musím být spokojený s tím, jak se kluci vyrovnali s kvalitou soupeře a že si i přes tu únavu sáhli až na dno sil," citovaly trenéra internetové stránky klubu.

FK Siad Most - GKS Belchatow 2:2 (2:2)
Branky: 7. Pešír, 38. Pikl z pen.
Most: Vaniak (46. Belaň) - Prášil (46. Hainault), Suchý, Krejčí, Zbončák (75. Fleišman) - Macek (46. Jendruščák), Andrei (65. Vozábal), Pikl, Trubila (46. Gašparík) - Pešír (60. Štípek), Brzezina. Trenér: Ščasný.

Jablonec remizoval s druholigovým Sokolovem 0:0

Ve vyrovnaném střetnutí stěžoval oběma týmům hru silný vítr. Největší šanci měl ve druhém poločase Fukal, ale jeho střela skončila jen na tyči sokolovské branky.

Na nadcházejícím kyperském soustředění má Jablonec naplánována tři utkání. S vedoucím týmem bulharské ligy Levski Sofia, s druhým týmem litevské ligy - Metalurgem Ljepaja a s dánským Aalborgem. V jednání je čtvrté utkání, ve kterém by měli svěřenci trenéra Petra Rady sehrát duel s některým z kyperských týmů. Domů se vrátí 28. února.

FK Jablonec - Sokolov 0:0
Jablonec: Špit - Baranek, Fukal, Hrotek (70. Procházka), Flachbart - Peškar (45. Smíšek), Eliáš, Valenta, Hloušek, Weber (46. Patka) - Svátek. Trenér: Rada.