Rubriky:

1. liga

Fotbalisté Liberce dostali infúzi sebevědomí

22. dubna 2007 08:00 - PRAHA

Potvrdit návrat do hry o titul hodlají fotbalisté Slovanu Liberec v neděli v Kladně. Po vítězství nad Jabloncem Severočeši tuší, že je v pokračování 24. kola nejvyšší soutěže nečeká nic snadného, zvláště po čtvrteční první jarní prohře Středočechů v Olomouci.

„Nesmíme zakolísat,“ je si vědom Vítězslav Lavička, trenér Liberce. Jeho svěřenci se triumfem nad Jabloncem dostali o pouhý bod za Spartu a v případě vítězství se minimálně do pondělního večera dotáhnou na lídra ze Slavie. „Rozhodně však Kladno nesmíme podcenit. Udělalo velký výkonnostní vzestup,“ nabádá hráče Lavička.

Věří však neochvějně ve svůj tým: „Výhra nad Jabloncem je především velkou psychickou vzpruhou, která vydatně pomůže k pozitivní atmosféře před dalšími zápasy.“

Liberec se vydává do středních Čech už dnes. Nejprve odpoledne trénuje na Strahově, pak přespí nedaleko Prahy. Soustředění absolvovali po zdlouhavém návratu i borci Kladna, kteří ještě v pátek trénovali v Olomouci, kde utržili první jarní prohru.

„Není důvod k panice. V každém utkání máme několik jasných šancí, ale musíme být efektivnější. Nemůžeme čekat, že Pavlík vychytá pokaždé nulu,“ doufá ve střelecké probuzení svěřenců Miroslav Koubek. Kvůli dohodě klubů nesmí nasadit Radzinevičiuse, který v Kladně hostuje z Liberce.

Program 24. kola Gambrinus ligy
Neděle 22. dubna
Jablonec - Zlín17:00
Plzeň - Č. Budějovice17:00
Příbram - Ostrava17:00
Kladno - Liberec 17:00
Slovácko - Olomouc17:00
Most - Brno17:00
Ml. Boleslav - Teplice20:15
Pondělí 23. dubna
Sparta - Slavia17:15

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..