Rubriky:

1. liga

Domácí fotbalová scéna ožívá, budou se hrát generálky na ligu

8. února 2008 10:44 - PRAHA

Již pouze týden zbývá do startu první ligy, ale už během tohoto víkendu mohou fotbaloví fanoušci vidět zajímavé zápasy. Až na dva týmy si všechny kluby naplánovaly na sobotu a neděli poslední přípravné duely a trenéři budou mít poslední možnost, jak najít ideální složení pro ostrá soutěžní utkání. Výjimkou je Slavia, která kvůli pohárovým povinnostem v příštím týdnu hrála s Kladnem již ve čtvrtek.

Liga je za dveřmi, příprava minulostí a fotbalisté mají většinou program jako v soutěžní sezóně. I proto pojímají v klubech někdy poslední duely jako ideální možnost, jak přilákat do hlediště diváky a pozvat je na zápasy v dalších týdnech.

Touto cestou jde především Sparta, která si již několik let zve na generálky silné kluby ze zahraničí. Letos přijede Rapid Vídeň, v němž se za poslední roky vystřídala řada českých fotbalistů. V současné době ale ve čtvrtém týmu rakouské ligy žádný není, posledním byl do léta Petr Voříšek, který nyní opět obléká dres Sparty.

Zahraniční soupeře si vybraly také další kluby. Ostrava přivítá slovenskou Dubnici, do Olomouce dorazí Inter Bratislava, Brno pojede do Sence. Druhý ze slavných vídeňských klubů Austria si pozvala České Budějovice.

S německými týmy se utkají Jablonec a Plzeň. Do Štruncových sadů dorazí třetiligový Burghausen, zatímco Jablonec se vydá do Pirny k utkání proti Dynamu Drážďany.

Další vystačí s českými soupeři, ovšem v případě Liberce a Bohemians 1905 dojde k přímému souboji týmů z nejvyšší soutěže. "Je to soupeř, s nímž už máme oba zápasy odehrané. Hraje se na vyhřívaném trávníku, pod umělým osvětlením a ve stejný čas jako liga. Takže podmínky budou hodně podobné těm, které nás čekají o týden později v Olomouci," vysvětlil trenér "Klokanů" Zbyněk Busta, proč se nebrání zápasu s ligovým konkurentem.

Program přípravných zápasů:
Sobota 9. února:
10:15, Žižkov - Hradec Králové (Strahov, stadion Přátelství),
15:00, Austria Vídeň - České Budějovice, Sparta - Rapid Vídeň, Olomouc - Inter Bratislava,
17:00, Ostrava - Dubnica, Zlín - HFK Olomouc, Liberec - Bohemians 1905.
Neděle 10. února
10:15, Hradec Králové - Kladno,
14:00, Drážďany - Jablonec (Pirna), Most - Dukla Praha (Braňany)
15:00, Plzeň - Burghausen, Senec - Brno,
17:00, Teplice - Varnsdorf, Mladá Boleslav - Příbram.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..