Rubriky:

1. liga

Fotbalisté Brna chtějí bojovat o Pohár UEFA i Ligu mistrů

14. února 2008 15:23 - BRNO

Postup do evropských pohárů zůstal cílem fotbalistů FC Brno i pro jarní část ligové sezóny. Tým v zimní přestávce prošel částečnou obměnou hráčského kádru, přesto na současném pátém místě tabulky touží Moravané po Poháru UEFA, případně i po Lize mistrů.

Pohár Intertoto Brňany neláká a ani se do něj nehlásí. Důvodem je výstavba vyhřívaného trávníku hned po skončení jarní části ligy, která si vyžádá deset týdnů. Hrát Intertoto na jiných stadionech v okolí Brna vedení klubu nechce.

"A také nechceme Pohárem Intertoto tříštit síly, když budou někteří naši hráči v reprezentaci. Zaměřujeme se na útok na Pohár UEFA a nebojíme se ani případného startu v Lize mistrů. Klub má dostatečné ekonomické krytí," uvedl na dnešní tiskové konferenci majoritní vlastník FC Brno a místopředseda představenstva Roman Pros.

 Hlavními posilami jsou obránci Lira a Dvorník

V zimní přestávce opustil klub jeden z pilířů základní sestavy Mario Holek, do Zlína zamířili na hostování útočník Milan Pacanda a na přestup Petr Musil. Hlavními posilami Brňanů jsou obránci Elton Lira z Brazílie a z tureckého Menisasporu Josef Dvorník.

"V podzimní části sezóny jsme měli problémy v defenzivě, inkasovali jsme hodně branek. Proto jsme se zaměřili na zesílení obrany," řekl trenér Petr Uličný a se zimní přípravou vyslovil spokojenost. Kouč si pochvaloval zejména výkony na herním soustředění v Turecku, zejména zápas proti Doněcku splnil jeho představy. Uličnému nevzala dobrou náladu ani bezbranková remíza v generálce v Senci. Navzdory selhání v koncovce trenéra uspokojila herní převaha.

Začátek jarní ligy nestihne Večeřa

"Negativem zimní přípravy je dlouhodobé zranění Tomáše Doška, který se v podzimní části ligy dostal do herní pohody. Začátek jarní ligy nestihne po operaci ani středopolař Večeřa. K dispozici už v Plzni však bude zřejmě Dvorník, který si v generálce zlomil nos, ale už začal trénovat," dodal Uličný.

Vedle Dvorníka a Liry doplnili tým v zimní přestávce ještě Jan Urban, jenž hrál naposledy v Salcburku, z hostování v Jihlavě se vrátil útočník Pavel Simr, jenž ale bude po vyloučení v posledním zápase odpočívat v úvodních dvou jarních kolech. Nadějně se trenérovi jeví mladí hráči Jaroslav Borák, Josef Šural a Lukáš Mareček, s nímž dokonce Uličný uvažuje zacelit mezeru po odchodu Holka.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..