Švancara: Konečně jsme viděli, že i na Žižkově se dá kopat penalta

Fotbalisté Viktorie Žižkov dokázali ve veledůležitém zápase v boji o záchranu porazit podobným starostmi obtěžkané Kladno 1:0. Klíčovým momentem byla penalta, kterou v 71. minutě proměnil ve tři body útočník Petr Švancara. Ten se po zápase radoval, že i jeho tým může výhodu pokutového kopu od rozhodčího dostat. V jednom má ale stále jasno - kdyby ve vápně upadl on, hvizd píšťalky by se neozval.

Myslíte si, že byl pokutový kop nařízený správně?

Gólman tam šel, pro nás dobře, pod nohy. Z mého pohledu to byla jasná penalta. Konečně jsme viděli, že i na Žižkově se dá kopat. Nebyla sice na mě...

Pokud byste na trávníku místo spoluhráče Kaloda skončil vy, pískala by se penalta?

Ne.

Když jste si míč položil na bílý puntík, věděl jste kam míč pošlete?

Rozhodl jsem se až dva kroky před balónem.

Zaměřujete se při tréninku na střelbu pokutových kopů více?

Začal jsem se tomu věnovat, je to ale hlavně o psychice. Vždyť jsme už všichni viděli velké hráče nedat penaltu.

Jak moc bylo těžké vyrovnat se s promrzlým trávníkem?

Terén byl hrozný. Dnes by si sem mohla přijet zatrénovat brněnská hokejová Kometa.

Nejhůře se s podmínkami vyrovnával záložník Da Silva...

Nechci lézt trenérovi do zadku, ale udělal dobře, že jej vystřídal. Pral se s tím terénem těžko. Příchod Novotného navíc naší hře hodně prospěl.

Jak se cítí hráč, který je po půlhodině hry střídán?

Musíme ho teď psychicky podpořit, přeci jenom je to kluk z pláže. Je to vynikající fotbalista a určitě nám ještě hodně zápasů vyhraje.

V prvním poločase měl výkon vašeho týmu do ideálu daleko, myslíte si, že jste si zasloužili získat tři body?

Takové zápasy jsou a o to je důležitější, že jsme dokázali vyhrát. Myslím si ale, že jsme byli lepší, hlavně pak ve druhém poločase. Jejich gólman je několikrát podržel.

Jste známý svými netradičními oslavami vstřelené branky, tentokrát jste se ale držel hodně zpátky...

Přistupoval jsem k zápasu s trošku větší pokorou, přeci jen to byl souboj o záchranu. Kdyby se mi ale podařilo dát druhý gól, tak by to bylo daleko větší. Trenér mě v tom nijak neomezuje, vůbec se o tom nebavíme.