Rubriky:

1. liga

Teplický Benát: Sezónu jsme si prohráli v předchozích zápasech

10. května 2008 22:35

Pochmurná byla nálada obou táborů po výhře teplických fotbalistů na hřišti Bohemians 1905 2:0 ve 29. kole Gambrinus ligy. Zatímco domácí se výrazně přiblížili sestupu, Severočeši i přes zisk tří bodů mají na třetí příčku zaručující Pohár UEFA stále dál než hráči Ostravy a Brna, kteří také nezaváhali. „Do zápasu jsme šli s tím, že nějaká šance existuje,“ tvrdil po utkání novinářům střelec první branky Petr Benát.

I přes výhru jste stále pátí v tabulce, protože vaši konkurenti v boji o třetí místo také nezaváhali. Asi vás tedy vítězství ani tak netěší?

My jsme sem jeli s cílem vyhrát, což se nám podařilo. Nechtěli jsme se rozptylovat ostatními výsledky. Teď se budeme snažit doma porazit Kladno a doufat v zaváhání Brna a Ostravy.

Patrně vás stále mrzí prohry s Mladou Boleslaví a Českými Budějovicemi v posledních dvou utkáních, o kterých váš trenér Petr Rada řekl, že zkazily celou sezónu?

Je to těžké. My jsme si sezónu prohráli v předchozích zápasech. Zbytečně jsme ztráceli body i doma. Důsledkem toho, že jsme tyto utkání nezvládli bude asi to, že na konečném třetím místě nebudeme.

Referát z utkání najdete zde.

Bylo těžké hledat motivaci, když jste si závěr sezóny tak pokazili?

Do zápasu jsme šli s tím, že nějaká šance existuje. I kdybychom měli být na sedmém místě a o nic bychom nehráli, stejně bychom brali jen vítězství.

Jaké máte pocity vy sám, když jste svým gólem zavelel k vítězství?

Téměř po roce jsem hrál v základní sestavě, o to víc mě těší, že jsem mohl gólově přispět k výhře. Jsem rád, že jsme vyhráli.

On-line reportáž z utkání najdete zde.

Zajímali jste se o půli v kabině o výsledky utkání vašich konkurentů?

Když bych měl mluvit za sebe, výsledky jsem věděl až na konci. Myslím si, že v kabině nikdo z kluků neměl ponětí, jak se hraje na ostatních stadiónech.

mv, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..