Rubriky:

1. liga

Šmicer po Příbrami: Když netrefíte bránu, nemůžete vyhrát

1. prosince 2008 07:44

Po měsíční pauze zaviněné zraněním lýtka v duelu s Aston Villou se v Příbrami vrátil na trávník v dresu Slavie její nejzkušenější hráč Vladimír Šmicer. I když patřil k nejlepším, ani on další dvoubodové ztrátě nezabránil. Sám měl na kopačce jednu tutovku. "Když netrefíte bránu, nemůžete vyhrát. Je škoda v takovémhle utkání nezvítězit," litoval po utkání Šmicer.

Je remíza v Příbrami pro Slavii velkou ztrátou?

Určitě jsme tam chtěli vyhrát. Nějaké šance jsme měli, dokonce i penaltu, bohužel jsme je nedali. Příbram sice dobře bránila, ale my jsme ty příležitosti měli využít. Já sám měl jednu velkou. Když ale netrefíte bránu, nemůžete vyhrát. Je škoda v takovémhle utkání nezvítězit.

Podruhé v řadě jste nedali gól, čím to je?

Taková chvíle přijde na každé mužstvo. My jsme v průběhu podzimu dávali hodně branek, najednou se to zaseklo v Žilině a teď v Příbrami. Musíme to zkoušet dál. Máme před sebou ještě dva zápasy Poháru UEFA, v němž se nám také střelecky nedaří. Čekají nás těžcí soupeři, Hamburk a Ajax, musíme to prolomit, pokud chceme myslet na postup.

V čem vidíte největší sílu Hamburku?

Špičkové bundelsigové mužstvo, což hovoří za vše. Mají výbornou ofenzivu, tým dobře diriguje syn našeho kouče Karla Jarolíma David. O to bude zápas zajímavější. Hrát se s nimi ale dá, jako s každým. Jen musíme lépe zacházet s šancemi, které si vytvoříme. V takovém zápase nelze očekávat, že by jich bylo hodně.

Více o zápase Příbram - Slavia zde.

Vraťme se k právě skončenému ligovému podzimu. Ten se vám bude hodnotit dobře...

Byl výborný a nic na tom nemění a remíza v Příbrami. Máme solidní šestibodový náskok na Mladou Boleslav. Na začátku podzimu to nevypadalo tak dobře, když vedla Sparta.

Nemáte obavu z tradiční slávistické jarní krize?

Musíme se dobře připravit přes zimu a na jaře si pak dát pozor, aby se něco takového už neopakovalo. Tohle si Slavia ale říká už padesát let. Loni jsme vedli o pět bodů a náskok jsme dokázali ztratit. Nebýt dárku, který nám na jaře dala Sparta, titul bychom nezískali. Liga ještě zdaleka není rozhodnutá, i když předpokládám, že i Ostrava a Mladá Boleslav na jaře něco poztrácejí. Navíc všechny největší soupeře, seřazené v tabulce pod námi, máme doma.

Takže jste rád, že je Sparta deset bodů za vámi?

To určitě. Náskok na ni nesmíme ztratit, ale to platí na všechny soupeře.

Více o nedělních zápasech GL zde.

Co jste říkal hattricku svého kamaráda Patrika Bergra?

Překvapil mě. Má teď čtyři góly, já jen tři. O to víc jsem chtěl alespoň jeden dát v Příbrami. Ale Patrikovi to přeji. Fanoušci od něj chtěli víc, než mohl dát. V tom srabu, v jakém Sparta na podzim byla, udělal maximum. Bez něj by na tom byli na Letné ještě hůř.

Jak jste osobně spokojen se svým podzimem?

Vzhledem k tomu, že jsem kvůli zranění achilovky začal později letní přípravu, bylo to půl na půl, jestli se vůbec vrátím. Návrat se mi ale docela povedl. V polovině sezóny jsem si poranil lýtko v duelu s Aston Villou a vrátil se až v Příbrami. Snažil jsem se mužstvu alespoň trochu pomoci. Podstatné je, že Slavia vede ligu. Myslím si, že jsme odehráli dobré zápasy a hráli to, co jsme chtěli. Remízy mrzí, ale každý občas klopýtne.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..