Rubriky:

1. liga

Matušovič přestoupí ze Sparty do kyperského Limassolu

12. června 2009 15:29 - PRAHA

Po třech a půl letech opouští fotbalovou Spartu ofenzivní záložník Miroslav Matušovič. Osmadvacetiletý hráč by v sobotu měl podepsal dvouletou smlouvu s roční opcí v kyperském Apollonu Limassol, kde působí i český brankář Aleš Chvalovský. Transfer potvrdili sparťanský personální ředitel Jakub Otava i Matušovičův agent Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest International.

Matušovič tak po angažmá v Baníku Ostrava a Spartě poprvé vyrazí na zahraniční štaci, na Kypr by měl odcestovat už v pátek. "Jednání o odchodu Matušoviče finalizujeme, jsme těsně před popisem smlouvy," řekl Otava. Sparta by podle zákulisních informací měla za Matušoviče získat sumu pohybující se kolem pěti miliónů korun, přitom když Matušovič na Letnou mířil v lednu roku 2005, dali za něj sparťané ostravskému Baníku sumu asi čtyřikrát vyšší.

Matušovičova cena totiž za poslední dobu hodně poklesla. Když levonohý ofenzivní hráč do Sparty přicházel, měl za sebou výbornou sezónu, v níž výrazně přispěl k ostravskému titulu a byl v širším kádru reprezentace. V uplynulé sezóně se však do základní sestavy Sparty dostal jen sedmkrát a pražský klub mu dal svolení k odchodu.

Odchovanec havířovského fotbalu opouští českou ligu s bilancí 205 odehraných zápasů a 32 vstřelených branek. Naposledy ale zažil radost z přesného zásahu loni v únoru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..