Rubriky:

1. liga

Slavia se v létě rozloučí hned se třinácti fotbalisty

22. června 2009 08:00 - PRAHA

Kámen na kameni nezůstává v kádru fotbalové Slavie před odjezdem na kondiční soustředění do Krkonoš. Vedení sešívaných nechává v Praze pětici Besta, Dřížďal, Cissé, Toleski a Šiklič. Za novou posilu Adama Hlouška odešla do Jablonce dvojice Jablonský - Kovařík. Sečteno a podtrženo - odešel bývalý kapitán Erich Brabec a spolu s ním dá Edenu vale ještě pět hráčů.

Zatímco nová posila Slavie Adam Hloušek se na sešívaný dres může těšit, pětice hráčů z kádru Slavie už na podzim působit nebude. Na kondiční soustředění do Krkonoš totiž s týmem neodjíždí Aleš Besta, František Dřížďal, Amadou Cissé, Goce Toleski a Ronald Šiklič. „Zmiňovaní hráči se budou v Praze připravovat individuálně a mohou si hledat nová angažmá,“ prozradil šéf Slavie Doležal.

Hostování v Dukle Praha skončilo Michalu Vorlovi, který si také bude hledat nové angažmá. Stejně tak je tomu u Martina Abrahama. Jeho hostování na Kypru skončilo, na podzim ale ve Slavii určitě působit nebude. Na Thea Gebre Selassieho liberecký Slovan uplatnil opci, a ten tak zůstává na severu Čech. Brankář Jakub Diviš je blízko k angažmá ve slovenském Prešově. Sešívaní se tedy v létě loučí hned se třinácti fotbalisty.

Šenkeřík odjíždí na kondiční soustředění

Fanoušci sešívaných se naopak mohou těšit na útočníka Šenkeříka. „S norským Stabaekem jsme se dohodli na zkrácení hostování a Zdeněk s týmem odjíždí na kondiční soustředění,“ prozradil Petr Doležal. „Vedle Vlčka, Trubily, Vomáčky a Hlouška bychom v týmu rádi přivítali ještě další dva tři hráče. Hlavně z ofenzivy,“ poznamenal Doležal.

Na soustředění naopak odcestují dva testovaní hráči. Prvním je čtyřiadvacetiletý brazilský brankář Ricardo Vilar z klubu Uberlandia. Druhým je potom jednadvacetiletý obránce Daniel Nešpor z Vlašimi. Do Krkonoš se s týmem chystá i zraněný Vladimír Šmicer.

Sešívaní navíc intenzivně jednají o příchodu zlínského Ondřeje Čelůstky. Ten by mohl jedním z těch, kteří nahradí Ericha Brabce na postu stopera. „Ve středu obrany může hrát Čelůstka, stejně tak jako nová posila Vomáčka. Na podzim bude v týmu určitě i nadále působit Marek Suchý, na stoperu může hrát i Hubáček, takže o defenzivu obavy nemáme,“ ubezpečil slávistické fanoušky Doležal.

Hráči, se kterými se Slavia během léta rozloučila:

Aleš Besta, František Dřížďal, Amadou Cissé, Goce Toleski, Ronald Šiklič, Jakub Diviš, Tomáš Jablonský, Jan Kovařík, Theo Gebre Sellasie, Michal Vorel, Martin Abraham, Erich Brabec a Dušan Švento.

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..