Rubriky:

1. liga

Slávisté míní: Jsme na dobré cestě

30. září 2003 09:47 - PRAHA

Fotbalisté Slavie Praha se předtím z vítězství v Gambrinus lize radovali ve třetím kole. V následujících zápasech prohráli, nebo remizovali. Až včera se kabinou pražského týmu po zápase s Brnem nesl chorál oslavující tříbodový zisk. "Doufám, že jsme z nejhoršího venku," ulevil si po utkání Richard Dostálek, záložník Slavie.

 

ČTK/Michal Kamaryt

"Zda jsme to zlé období překonali, se ale ukáže teprve v dalších zápasech, kdy musíme tři body ze zápasu s Brnem potvrdit dalšími výhrami," přitakával kapitán Radek Bejbl. Vítězové si velmi dobře uvědomovali, že první poločas vyšel jako v pohádce. "Vstup byl fantastický. Gól ve druhé minutě a další dva po standardních situacích, nic lepšího jsme si nemohli přát," říkal Bejbl.

"I když to vítězství vypadá jednoznačně, nebylo to tak snadné. Brno přijelo hodně sebevědomé, nám pomohl rychlý gól," souhlasně pokyvoval hlavou Dostálek. Všechny hráče Slavie vítězství velmi těšilo. "Jsme na dobré cestě, ale pořád bylo v naší hře mnoho chyb," nevznášel se Dostálek v oblacích.

Nejlepší obrana tentokrát selhala

Slavia se vzchopila už během minulého týdne, když v prvním utkání 1. kola Poháru UEFA vyhrála na hřišti Sartidu Smederevo. "Bylo důležité, že jsme zlepšený výkon potvrdili i proti Brnu. Kdybychom neuspěli, už by to volalo po razantních zásazích do sestavy," přemítal rozradostněný Dostálek.

Byl to ostrý kontrast s hráči Brna. Hosté až dosud neprohráli, navíc se před utkáním pyšnili nejlepší obranou v lize. V osmi zápasech inkasovali jen čtyři branky. Stejný příděl však schytali včera během jediného utkání. "Když dostanete tři góly do poločasu, tak se to těžko srovnává," krčil rameny hostující obránce Martin Kotůlek.

Střídaný Křívánek

"Přitom jsme chtěli hrát na vítězství. Jenže při prvním gólu jsme byli moc roztažení a pak už to bylo zlé. Myslím, že za výkon se stydět nemusíme. Jen ten výsledek... Ale jednou to přijít muselo," nedělal si těžkou hlavu Kotůlek. Jeho spoluhráč z obrany Petr Křivánek už druhý poločas sledoval vysprchovaný, neboť po dvou hrubých chybách, z nichž vzešly góly Slavie, ho trenér Večeřa střídal. "Ještě se mi nestalo, abych byl tak brzy střídán. Byl to smolný zápas," věděl zkušený obránce.

Radek Malina

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..