Rubriky:

1. liga

Aspirant na gól roku Táborský: Ty nůžky byly náhoda

28. března 2010 11:11

Gól z říše snů, který už patrně ve své kariéře nezopakuje. Útočník fotbalové Mladé Boleslavi Ivo Táborský vysekl v první půli sobotního duelu 22. kola parádní nůžky a započal tak debakl plzeňské Viktorie, která na půdě Středočechů prohrála 0:4. „Je to náhoda. Stál jsem zády k bráně a zkusil to vystřelit přes hlavu. Až podle reakce publika a spoluhráčů jsem viděl, že to skončilo gólem,“ popisoval svou životní trefu Táborský.

Plzeň k vám přijela jako jeden z nejlepších týmů jarní části ligy. Svým soupeřům navíc v posledních třech kolech nadělila vždy po třech gólech. Vy jste jí ale k ničemu vážnému nepustili...

Jsme opravdu rádi, že to takhle dopadlo. Věděli jsme, že je Viktoria velice silná v ofenzívě. Do žádné velké šance jsme ji nepustili. Od začátku jsme se snažili hrát aktivně.

To se vám povedlo a do vedení jste šli už ve 23. minutě...

První gól nám pomohl do další fáze zápasu, hodně nás to uklidnilo.

Vraťme se ale ještě k té brance, která byla výstavní a kterou jste měl na svědomí vy sám. Takové nůžky už možná nikdy nevystřihnete.

Byla to náhoda. Stál jsem zády k bráně a zkusil vystřelit přes hlavu. Ani jsem nevěděl, jak to do brány doletělo. Ležel jsem na zemi, slyšel řev fanoušků a viděl spoluhráče, jak ke mně běží. Pak mi došlo, že jsem dal asi gól.

Ale jaký...

Kluci si ze mě už v kabině dělali legraci, že to bude gól roku. Já jsem to ale ještě ani na videu neviděl. Už se moc těším, až se na to podívám.

Proti Plzni jste oslavili druhou výhru v řadě. Asi vás hodně mrzí, že vám jaro vůbec nevyšlo...

To je pravda. Vůbec nevím, jak se to u nás může stát, že z ničeho nic chytneme takovou špatnou sérii. Teď jsme na tom tak, že na sestupující máme nahráno a evropské poháry nám jsou vzdálené. Můžeme tedy hrát v pohodě.

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..