Rubriky:

1. liga

Brabec: Ať si klidně pískají, já svůj první miniduel se Slavií vyhrál

13. dubna 2010 09:29

Až den před zápasem zkusil ostrý trénink, druhé ze tří derby však už stihl. Obránce Erich Brabec se po zranění vrátil na hřiště právě včas, aby stihl fotbalové Spartě pomoci v ligové dohrávce proti Slavii, svému bývalému klubu. Pikantní duel zvládl, stál na straně vítězů. Brabec se oprostil od emocí a těší se na čtvrteční pohárovou odvetu se stejným rivalem.

 

René Volfík, ČTK

Jaké máte pocity po svém prvním derby proti Slavii?

Jednoznačně výborné! Bylo vítězné a tři body jsme v tabulce potřebovali. Je to hodně příjemné vyhrát derby na Letné. Mám tedy na mysli v dresu Sparty. Teď si trošku užijeme euforii, ale již brzy se začneme soustředit na čtvrteční odvetu, která bude nesmírně těžká.

V obraně se vám dařilo, Slavia měla minimum šancí.

Myslím, že jsme po celý zápas dobře bránili jako tým. Soupeř se nedostal prakticky do žádné šance, až v závěru měl jednu nebezpečnou střelu, kterou naštěstí Jirka Kladrubský zablokoval. To bylo vše. Posledních dvacet minut zápasu jsme sice nebyli příliš aktivní, ale vzhledem k celému zápasu jsme vyhráli naprosto zaslouženě.

Vyléčil jste svalové zranění. Cítil jste se zcela fit?

Ideální to nebylo. Teprve den před zápasem jsem absolvoval první celý trénink a ověřil si, zda na to budu mít. Jsem moc rád, že to vydrželo a mohl jsem odehrát celý zápas. Hrálo se sice tvrdě, ale většinou byly souboje vedeny v mezích fair-play. Snad jen hned při prvním zákroku mě tam naremploval mladý útočník Slavie (Tecl), ale to bylo vše.

Vnímal jste zápas jinak vzhledem k tomu, že jste ještě nedávno oblékal dres Slavie?

Vůbec ne, od toho jsem se úplně oprostil a ani chvíli na to během utkání nemyslel. Nějaké hecování s bývalými spoluhráči sice proběhlo, nejen před zápasem, ale to by mělo zůstat mezi námi. Já jsem hlavně rád, že můj první miniduel proti Slavii skončil vítězně.

Takže žádné mimořádné pocity?

Před zápasem tam určité chvění bylo. Přece jen jsem ve Slavii prožil krásné dva roky. A i když se tým dost obměnil, mám tam pořád hodně kamarádů. Na hřišti ovšem šlo všechno stranou, myslel jsem jen na vítězství svého týmu.

Opravdu jste nevnímal žádné pokřiky fandů Slavie?

Ne. Ani nevím, jestli něco proběhlo.

Pískali a bučeli, když hlasatel četl vaše jméno v sestavě.

Zaplatili si za lístek, tak ať klidně pískají.

Dres jste si vyměnil s Jaroslavem Černým. Byli jste předem domluvení?

Ne, vyplynulo to ze situace. S Jardou jsme prožili hodně krásných chvil. Ale kdyby přišel dřív David Hubáček, měnil bych asi s ním.

Zvládnete nastoupit i ve čtvrtek v poháru?

Chci hrát. Musíme se zregenerovat, vyléčit šrámy a já doufám, že i po tomto střetnutí se budeme radovat my.

Co říkáte spekulacím, že Sparta dostala v derby ligové body a Slavia dostane postup v poháru?

Tomu se můžu jen smát, nemá cenu nad něčím takovým ztrácet energii.

dos, zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..