Rubriky:

1. liga

Řepka: Mahmutovič je nechutný a exsparťané namotivovaní, ale titul si sebrat nenecháme

13. května 2010 18:02

Vůbec nepochybuje, že by fotbalová Sparta v sobotu v závěrečném ligovém dějství Teplice neporazila a mistrovský pohár nad hlavu nezvedla. „Před vyprodaným hledištěm toužícím to bude velká odpovědnost, samozřejmě že všichni budeme nervózní, ale věřím, že poslední krok uděláme a mistrovské oslavy si užijeme,“ nepřipouští sparťanský kapitán Tomáš Řepka, že by mistrovský pohár neměl zůstat na Letné.

 

Milan Malíček, Právo

Celý sparťanský fotbalový národ čeká v sobotním podvečeru na mistrovskou tečku, zároveň ale pociťuje před závěrečným duelem s Teplicemi i jisté mrazení. Jak jste na tom vy?

Mrazení cítím nejen já, ale i všichni kolem.

Proč? Vždyť Severočechům na Letné vůbec o nic nepůjde, podle některých kalkulací by jim mohlo dokonce vyhovovat, kdyby prohráli a titul slavila Sparta.

Jenže to jsou kalkulace! Jakmile člověk vyběhne na trávník, všechno cítí a vnímá jinak. Pravdou sice je, že pro Teplice vyjde případná výhra i prohra nastejno, ale ve fotbale je možné všechno.

Jenže vy jste v daleko lepší pozici, než vaši největší soupeři Ostrava s Jabloncem...

Tak to je pro mě překvapení! Pořád jsme ze všech stran slyšeli, že naše pozice je ze všech aspirantů na titul nejhorší a teď že by byla najednou nejlepší?!

Nejlepší v tom, že vám stačí v posledním dějství vyhrát a titul se bude stěhovat na Letnou!

Ale my jsme přece věděli, že nám nic jiného nezbývá. A to přesto, že Teplice mají kvalitní mančaft a motivace jejich hráčů bude určitě veliká. Zvláště těch, kteří v  minulosti ve Spartě působili a teď se netají tím, že jedou na Letnou vyhrát.

Takže pro vás asi dobře, že mezi nimi nebude Libor Došek, který pod hrozbou desetimiliónové pokuty nesmí v sobotu nastoupit...

Byl by určitě nepříjemný, neboť by nám hodně zatápěl. Proto jen dobře, že hrát nesmí.

Naproti tomu Mahmutovičovi trest vypršel a v sestavě Severočechů se objeví. Nebude asi nic příjemného držet ho na distance, protože jde o podobný typ hráče, jako je Kerič. A ten vám v předchozím utkání v Liberci zle zatápěl!

Nechutní jsou oba. Mahmutovič tím, že je hrozně rychlý, umí si najít místo ve vápně a je silovější než Kerič, který toho umí víc nohama a je to takový hračička.

Takže bude na vás, abyste mu pobyt na trávníku patřičně znechutil. Zvláště když už se nemusíte ohlížet na sedm žlutých karet, které na vámi visely a hrozily vám distancí.

Samozřejmě že jsem se musel hlídat, což mě hodně limitovalo. I v minulém kole v Liberci to na mě bylo vidět, i když jsem se snažil hlídat a nedávat na sobě nic znát. Proti Teplicím však už s žádným handicapem nastupovat nebudu a plně toho také využiji.

A pak možná i díky tomu zvednete nad hlavu mistrovský pohár...

Došlo na přání, které jsem vyslovil už začátkem ligového jara. Toužil jsem po tom, aby jsme o titulu rozhodli až v posledním kole před svým publikem a teď k tomu došlo. Je to bomba. Pro nás hráče, trenéry i diváky, kteří určitě zaplní stadión do posledního místečka. I proto musíme dramatickou koncovku zvládnout, Teplice porazit a titul získat.


Zažil jste někdy během hráčské kariéry podobné drama?

Před dvanácti lety, kdy jsme v posledním kole museli nad Olomoucí rovněž vyhrát. Hodně jsme se sice trápili, ale nakonec dal Siegl přece jen vítězný gól a titul byl náš. Hrůza, že už od té doby uteklo dvanáct let.

Zdeněk Pavlis, Pavel Dosadil, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..