Rubriky:

1. liga

Kvůli výtržnostem v Příbrami policie předvedla 21 fanoušků

16. května 2010 09:57 - PŘÍBRAM

Kvůli výtržnostem při sobotním prvoligovém utkání Baníku Ostrava na stadiónu Příbrami policie předvedla 21 fanoušků. Jeden z nich byl obviněn z výtržnictví, další dva jsou z něj podezřelí. O jejich případné vině rozhodnou rozbory kamerových záznamů a fotografií. Ukážou také, zda se počet viníků nepokojů na stadiónu nerozšíří. Uvedla to v neděli mluvčí příbramské policie Lenka Pavlová.

 

Michaela Říhová, Právo

Obviněný muž skončil v policejní cele a soud rozhodne ve zkráceném řízení o jeho trestu. Další dva podezřelí jsou vyšetřováni na svobodě. Ostatní předvedení fanoušci mají vesměs na svědomí přestupky proti veřejnému pořádku a večer byli propuštěni.

Na obou stranách bylo několik lehce zraněných, přesný počet mluvčí neznala. Jednalo se podle ní ale hlavně o odřeniny a drobné rány.

Na zápas posledního kola fotbalové ligy přijelo do Příbrami asi 1000 fanoušků Baníku. Už před zápasem vyvolali roztržku s policií, během prvního poločasu bylo kvůli jejich výtržnostem utkání dvakrát přerušeno. Fanoušci vytrhali v části sektoru na tribuně sedačky, které házeli po policistech. Škodu policejní mluvčí nedokázala odhadnout. Zřejmě ale přesáhne 200.000 korun.

V druhém poločase už byl v hledišti relativní klid, bez větších výtržností se obešla i cesta fanoušků ze stadiónu na příbramské nádraží, kam je doprovodila policie.

Při vysoce rizikovém utkání, ve kterém ostravský klub nakonec neúspěšně bojoval na dálku o titul se Spartou, zajišťovalo bezpečnost 300 policistů v uniformě a civilu, na místě byla pořádková jednotka, psovodi, kriminalisté i antikonfliktní tým. V závěru utkání přijela z Plzeňska ještě posila 100 policistů, jejich pomoci podle Pavlové už ale nebylo třeba.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..