Rubriky:

1. liga

Disciplinárka prominula Dostálkovi zbytek trestu kvůli rozlučce

26. května 2011 18:45 - PRAHA

Násilnosti po středečním finále Ondrášovka Cupu projedná disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu až za týden. Již dnes ale prominula zbytek trestu brněnskému záložníkovi Richardu Dostálkovi, aby se mohl rozloučit s hráčskou profesionální kariérou na hřišti. Po dnešním jednání to oznámil to mluvčí komise Jaroslav Kolář.

 

Igor Šefr, ČTK

Dostálek dostal třízápasový trest za vyloučení v Uherském Hradišti. Dva duely už nuceně vynechal, nyní dostal bývalý reprezentant šanci, aby se v posledním ligovém kole rozloučil v jubilejním 350. utkání s dlouholetou kariérou.

"Komise v drtivé většině případů nepromíjí, ani nemění zbytek trestu. Tentokrát však vyslyšela žádost s ohledem na zvláštnost situace, neboť se jedná o hráče, který se rozhodl ukončit dlouhou a úspěšnou prvoligovou kariéru. Hráč nebyl v posledním období trestán, projevil lítost a za přestupek se omluvil," uvedl mluvčí komise.

Okolnosti vedoucí k narušení průběhu pohárového finále, které svaz sám pořádal, disciplinárka neprojednala kvůli tomu, že dosud nemá k dispozici podklady od delegátů a rozhodčích.

Sparta zaplatí 60 tisíc

Tresty ale dnes obdržely za podobné prohřešky některé kluby: Sparta za nedostatečnou pořadatelskou službu v duelu s Bohemians 1905 zaplatí 60 tisíc korun, ze stejného důvodu bylo zahájeno řízení s Příbramí kvůli utkání s Brnem a s Plzní za zápas s Ostravou.

Komise poprvé ve své historii rozhodla o nepřenášení dvouzápasového trestu za osm žlutých karet do další sezony, jak bývalo pravidlem v minulých sezonách. Olomoucký Michal Vepřek tak nenastoupí jen v závěrečném kole a k tomu dostal podle nových regulí pokutu 20 tisíc korun.

Za vyloučení v druholigovém utkání na Kladně si šestkrát nezahraje Petr Pavlík z Hlučína. Trest mu byl udělen za surovou hru, kopnutí v nepřerušené hře bez snahy hrát míč s následným zraněním postiženého. "Výše trestu odpovídá tomu, že došlo ke zranění protihráče, navíc vedoucímu k jeho pracovní neschopnosti," vysvětlil Kolář.

Jednou si za vyloučení v duelu Hlučín - Zlín nezahraje hostující Pavel Malcharek, stejně dlouho bude nuceně odpočívat jihlavský Karol Karlík, jenž byl vyloučen v zápase Most - Jihlava.

Za čtvrtou žlutou kartu si v posledním ligovém kole nejvyšší soutěže nezahrají Karel Piták (Jablonec), Daniel Huňa (Příbram), Lukáš Fujerik (Slovácko), Jan Štohanzl (Bohemians 1905), Michal Smejkal (Teplice), Marek Matějovský, Jiří Kladrubský a Jakub Podaný (všichni Sparta). V druhé lize budou absentovat Jaromír Šmerda a Oleg Duchnič (oba Sokolov), Jiří Stehlík (Varnsdorf), Jan Růžička (Čáslav) a Roman Hříbek (Znojmo).

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..