Rubriky:

1. liga

Hašek: Co přinesou ve Spartě dny příští? Správná otázka položená nesprávnému muži

30. srpna 2011 10:57

Omluva za zpackanou kvalifikaci o Evropskou ligu fotbalové Spartě vyšla. Tedy na domácí scéně, ale zato na hřišti mistrovské Plzně, nad níž Pražané v pondělní dohrávce pátého kola vyhráli 2:0, takže na obhájce titulu už mají náskok osmi bodů. Bude znamenat odpuštění? Zavládne na Letné klid? A co vůbec přinesou ve Spartě dny příští? „Správná otázka, ale položená na nesprávném místě,“ reagoval po duelu v Plzni trenér Martin Hašek.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Jak moc jste si oddechl, že po vyřazení z Evropské ligy jste se rehabilitovali alespoň v Plzni a na Letnou se tudíž vrátí klid?

My ale přece neděláme fotbal proto, abychom měli klid, ale abychom vyhrávali, což se nám na podzim daří. Z devíti zápasů jsme jich osm vyhráli a jen utkání s Vasluií nás stále mrzí a pořád mrzet bude. Nebo spíš než utkání poločas v Rumunsku.

Právě poločas ve Vaslui, jenž nakonec znamenal vyřazení, měl na Spartě vyvolat pnutí, ba dokonce se mělo jednat i o tom, zda vy a realizační tým dostanete od vedení důvěru na další týdny a ligu vůbec.

Nemohu nabídnout žádné jiné informace, než jaké jsem měl a řekl bezprostředně po zápase s rumunským celkem. To proto, že jsem ani s vedením, ani majiteli od čtvrtka nehovořil. A pokud vím, nikdo z realizačního týmu také ne.

Takže do Plzně jste k ligovému epilogu pátého kola nejeli s ultimatem?

O žádném nevím.

Vy sám jste žádný tlak také necítil?

Samozřejmě že jsem si různé věci domýšlel, protože jde o přirozenou lidskou vlastnost. Hned, jak jsme vypadli, jsem věděl, že nastává problém, neboť Sparta chtěla Evropské poháry hrát a nedostala se do nich. Odpovědnost za vyřazení jsem na sebe bral, ale žádné další informace jsem skutečně neměl.

Radost fotbalistů Sparty po brankce Leonarda KweukehoRadost fotbalistů Sparty po brankce Leonarda Kweukehofoto: ČTK/Petr Eret

Jak se v takovém napětí trenérovi pracuje?

Prostě jsem se snažil pracovat co nejlépe a po neúspěchu připravit mužstvo na Plzeň, což se povedlo.

Obhájce titulu jste přejeli neskutečně hladce a vůbec nic jste mu nedovolili.

Po vyřazení z Evropské ligy jsme se dovedli maximálně zkoncentrovat a chtěli daleko víc odčinit neúspěch, což bylo rozhodující. Hráči podali zodpovědný výkon a maximálně dodržovali taktiku, což nám přineslo výhru. Zaslouženou, protože jsme byli lepším týmem, lépe jsme se pohybovali a i příležitosti ke vstřelení třetího gólu jsme měli. Ani v přečíslení jsme je však nedotáhli do konce.

Plzeňští fotbalisté si stěžovali na příliš tvrdou hru, s níž jste vyrukovali, a přespřílišnou benevolencí sudího Adámka.

My si mohli stěžovat zrovna tak. Vždyť v první půlhodině nám odpískal deset faulů, zatímco Plzni jen dva. A za přestupky, které si potrestání zasloužily, naši hráči žluté karty dostávali. Pravdou však je, že jsme chtěli hrát tvrdě a tvrdě jsme také hráli.

Překvapili jste nově složenou stoperskou dvojicí Zápotočný – Jarošík. Jak jste s ní byli spokojeni? Našli už jste konečně ideální stopery?

S jejich výkonem jsme byli velmi spokojeni. Zvláště, když pro Jarošíka šlo po návratu ze Španělska o premiéru v základní sestavě a Zápotočný toho hlavně na jaře také mnoho nenahrál.

Řepku jste naopak do Plzně vůbec nevzali...

Kdyby byl zdravý, s mužstvem by přijel. Na posledním tréninku se ale lehce zranil.

Hodně se spekuluje, že po vyřazení z Evropské ligy bude muset Sparta výrazně zredukovat hráčský kádr. Teplice už deklarovaly zájem o Keriče, další nabídky jsou údajně na cestě. Jak to vůbec s výprodejem na Letné vypadá?

Nemohu sloužit, u žádných jednání jsem nebyl, takže podobné informace nemohu potvrdit. Do utkání v Plzni se nic neřešilo, teď ovšem nastala reprezentační přestávka a během ní se nabízí příležitost k jednání.

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..